Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Zmarł Tadeusz CZUŁNO

Po ciężkiej chorobie w dniu 11 lutego 2023 r. zmarł Tadeusz Czułno. Długoletni członek zarządu Rzeszowskiego i Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego oraz menadżer Politechniki Rzeszów.
11.02.2023
POZTS
Źródło: PZTS
Po ciężkiej chorobie w dniu 11 lutego 2023 r. zmarł Tadeusz Czułno. Długoletni członek zarządu Rzeszowskiego i Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego oraz menadżer Politechniki Rzeszów.


Pogrzeb śp. Tadeusza odbędzie się 17 lutego br, o godzinie 10:30, na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.


Wspomnienie Tadeusza Czułno
Urodził się w 1950 r. Był absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Pracował jak asystent w F. UMCS Rzeszów, następie w administracji państwowej. W końcu lat siedemdziesiątych minionego wieku rozpoczął pracę szkoleniową z pingpongistami AZS Rzeszów, z którymi awansował do II ligi państwowej (1981), a w 1992 r. do I ligi „B”. Do ekstraklasy podopieczni Tadeusza awansowali w 2006 r. Przez cała karierę trenerską wierny rzeszowskiemu AZS. Współorganizował Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w 2007 roku Rzeszowie, a także wiele mistrzostw Polski AZS. Wspomagał wiedzą przy organizacji Mistrzostw świata strażaków. Był trenerem akademickiej reprezentacji Polski na Uniwersjadzie w Gwangju (2009, 2016, 2018) i ostatnich Akademickich Mistrzostw Świata (Maribor,2006). Uczestniczył również w charakterze trenera Politechniki Rzeszowskiej podczas Akademickich Mistrzostw Europy (Nowy Sad, Kazań). Członek zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego (2012-2016), a następnie Komisji Rewizyjnej PZTS. Długoletni członek zarządu Rzeszowskiego i Podkarpackiego OZTS. Za zasługi dla PZTS był odznaczany medalami 70-lecia, 80-lecia, 85-lecia, 90-lecia PZTS. Przez wiele kadencji był członkiem Zarządu Środowiskowego AZS w Rzeszowie. Posiadał też uprawnienia sędziego. XXVI Zjazd AZS w 2016 r. otrzymał godność Członka Honorowego AZS.

Aktualności

Wspierają nas
Województwo Podkarpackie