Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS

Tarnobrzeżanin, 80 letni Janusz Malarz zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg przywiózł z Gliwic z Indywidualnych Mistrzostw Polski Weteranów w tenisie stołowym dwa medale srebrny i brązowy.
01.07.2021
Rajmund Zięba
Źródło:

W Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" para deblowa Janusz MALARZ Tarnobrzeg/Ryszard BANASZKIEWICZ Brzeg Dolny miała wolny los, następnie pokonali 3:1 (7,6,-5,4) debel Adam HNYDA Piekary Śląskie/Marian KWODAWSKI Gliwice. W finale Po zaciętej grze przegrali 3:2 (-10,10,9,-9,8) Henryk GLURA Bydgoszcz/Zdzisław ORZECHOWSKI Łowicz i zostali Wicemistrzami Polski w grze podwójnej w kat. mężczyźni od 80 lat.

W turnieju indywidualnym w kat. mężczyźni od 80 lat w fazie grupowej pokonał 3:0 (4,2,4) Lecha DOJKĘ Gdynia, 3:2 (-9,4,4,-11,5) Zdzisława Orzechowskiego z Łowicza i 3:2 (9,-8,-6,8,12) Mariana KWODAWSKIEGO z Gliwic. Po wyjściu z grupy 3:0 (14,5,6) wygrywa z Janem WORKiEM z Rzeszowa i przegrywa mecz o wejście do finału 0:3 (-5,-6,-8) z Henrykiem Glura z Bydgoszczy późniejszym zwycięzca tej kategorii. W kolejnym meczu wygrywa 3:1 (11,-8,10,3) z Janem HRECZUCHĄ z Wrocławia i zdobywa brązowy medal w kat. mężczyźni od 80 lat.