Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Sukces tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w 1 GPP Niepełnosprawnych w Gdańsku

W Gdańsku w 1 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych osiem razy na podium stawali tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg. W Centrum PZTS im. Andrzeja Grubby gdzie rozgrywano zawody w turnieju indywidualnym zwyciężył Krzysztof Żyłka, II miejsca zajął Paweł Włodyka, Maciej Nalepka i Paweł Mazuryk oraz III miejsca Jerzy Zajdel, Janusz Chamot, Mariusz Matejek i Piotr Sokalski. Natomiast debiutant w barwach IKS-u Antoni Biedziuk uplasował się na wysokim piątym miejscu.
26.04.2017
Rajmund Zięba
Źródło: własne

Świetny występ w klasie startowej 4 uzyskał Krzysztof Żyłka, pokonał on wszystkich przeciwników w fazie grupowej, Dariusza Rzewuskiego Start Siedlce, Michała Czułka Start Skierniewice i Mariusza Kaniaka Start Białystok
oraz w półfinale Robert Hermana Start Gorzów Wielkopolski po 3:0. W finale zwyciężył kolegę z reprezentacji Rafała Lisa Szansa Start Gdańsk 3: 1 (9,-8,8,6).

Mieliśmy jeszcze trzy szanse w tych zawodach wygrania finału i stanięcia na najwyższym stopniu podium, ale nie udało się. I tak.

Maciej Nalepka w klasie 3 po wygraniu pojedynków po 3:0 z Markiem Szafrańcem Silesia Katowice, Mariuszem Siewierskim Triumf Start Bydgoszcz i z kolegą klubowym Januszem Chamotem,
zmierzył się w finale z Mariuszem Czerwińskim Start Radom. Musiał uznać w meczu jednak lepszą dyspozycje tego dnia partnera z reprezentacji w klasie 3 i przegrał 0:3 (6,9,5).

Paweł Mazuryk w klasie 8 w fazie grupowej pokonał 3:0 Jakuba Mirosława Start Wrocław, Jacka Wawera Start Zielona Góra i Zbigniewa Skwarczyńskiego Start Wejherowo.
W ćwierćfinale 3:1 (3,-6,4,3) Grzegorza Pieronka Eurobeskidy Łodygowice a w półfinale Zbigniewa Kurasza TOP Bolesławiec również 3:1 (3,-11,5,4).
Natomiast w finale po zaciętym pojedynku uległ 0:3 (-11,-9,-15) Mariuszowi Olczakowi KS Bronowianka Kraków.

W klasie 10 Paweł Włodyka wygrał farze grupą pokonując Włodzimierza Brylaka  KSN Start Warszawa i Grzegorza Nettera Start Białystok po 3:0.
W ćwierćfinale 3:0 (7,7,7) Michała Storonowicza Start Białystok a w półfinale Rafała Wasilewskiego Szansa Start Gdańsk 3:1 (-8,7,7,13).
W finale przegrał po zaciętej walce 2:3 (-10,-4,4,4,-10) Mateuszem Lasotą Eurobeskidy Łodygowice nowym zawodnikiem w te klasie.

Mniej zadowolony ze swojego występu był Jerzy Zajdel, który mimo że w fazie grupowej w klasie 11 wygrał z Jackiem Gąsieniec TOP Bolesławiec i Michałem Bryl IKS Atak Elbląg po 3:0
a ćwierćfinale z Piotrem Dobrzyńskim Start Gorzów Wielkopolski również 3:0 (1,2,4). To w półfinale uległ przyszłemu zwycięscy tej klasy 1:3 (1,-10,-7,-10) Krzysztofowi WAŁDOCHOWI z pomorskiego.
W pojedynku o III miejsce pokonał 3:0 (4,9,7) Grzegorza Parola KSN Start Warszawa.

Należy odnotować też dobry występ Janusza Chamota, które w grupie wygrał dwa pojedynki pokonują 3:0 Mateusza Ziarnika Triumf Start Bydgoszcz i 3:2 Ryszarda Papisa KSN Start Warszawa
oraz uległ 1:3 (-12,-12,11,-5) po zaciętej walce reprezentantowi kraju Mariuszowi Czerwińskiemu Start Radom. W półfinale przegrywa bratobójczy pojedynek 0:3 (5,1,7) z Maciejem Nalepką i zajmuje III miejsce.

Mariusz Matejek w klasie 9 pokonał 3:0 Wiaczesława Borkowskiego KSN Start Kalisz, następnie przegrał 1:3 (-8,12,-9,-10) z Dariuszem Ściganym Start Katowice, który zamknął mu drogę do walki o finał w tej klasie.
W walce o trzecie miejsce po raz drugi ogrywa 3:1 (-6,6,8,10) Wiaczesława Borkowskiego z Kalisza oraz 3:0 (9,7,8) Adriana Szczerbińskiego Szansa Start Gdańsk i walkowerem 3:0 Benedykta Mąkosę Start Radom.

W klasie 1-2 Piotr SokalskI zajął III miejsce zwyciężając 3:0 Pawła Gontarczyka Start Gorzów Wielkopolski i 3:1 Wiesława Dzilińskiego Start Szczecin.
Natomiast przegrał po 3:0 z reprezentantami kraju w klasie 2 z Rafałem Czuperem Start Białystok i Tomaszem Jakimczukiem Start Zielona Góra

Zawody w Gdańsku to ogromny sukces i kolejne zawody, z których wracamy pokaźną liczbą miejsc na podium, a nasz sukces jest doskonałą promocją Tarnobrzega na arenie krajowej.
Kolejne zawody, w których będą rywalizowali zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg to 29 kwietnia w Tarnobrzegu Turniej o Indywidualne Mistrzostwo Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego sezon 2016/2017,
6-9 maja w Słowenii w Lasko Międzynarodowe Mistrzostwa Słowenii 14th Slovenian Open a w czerwcu 2-4 w Gdańsku II Turniej Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych.