Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Nęcek: Czeka nas ekstremalnie trudny mecz

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg rozegrają w sobotę we własnej hali z chorwackim zespołem Dr. Casl rewanżowy mecz półfinału Ligii Mistrzyń. "To jest ekstremalnie trudny dla nas mecz" – powiedział w środę PAP trener Siarki Zbigniew Nęcek.
04.04.2018
PZTS
Źródło: PAP
Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg rozegrają w sobotę we własnej hali z chorwackim zespołem Dr. Casl rewanżowy mecz półfinału Ligii Mistrzyń. "To jest ekstremalnie trudny dla nas mecz" – powiedział w środę PAP trener Siarki Zbigniew Nęcek.


W Zagrzebiu Siarka pokonała Dr. Casl 3:2. - Do sobotniego spotkania przystępujemy z marzeniami o awansie. Jesteśmy jednak świadomi, że drużyna z Zagrzebia będzie za wszelką cenę starała się odwrócić porażkę w pierwszym meczu – mówił Nęcek.


Dodał, że "potencjał rywalek jest tak wielki, że to jest ekstremalnie trudny dla nas mecz". - Zagrzeb ma jak najbardziej realne szanse awansu do finału - podkreślił.
Szkoleniowiec zwrócił uwagę, że Dr. Casl jest projektem, który został zrealizowany przez szefa tego klubu i jego przyjaciół sponsorów.
- Projekt polegający na tym, że na ten sezon do drużyny, która była bardzo przeciętną drużyną europejską, nie grającą w rozgrywkach, nagle zostały zakontraktowane cztery zawodniczki z pierwszej dwudziestki świata. Są to Azjatki; z tego dwie z paszportami europejskimi, a dwie chińskimi. Właściciele tego klubu nie biorą w ogóle pod uwagę – tak mi się wydaje po pierwszym meczu – że nie wygrają tegorocznej edycji LM tenisistek stołowych – zaznaczył polski trener.


Według Nęcka, chorwacki zespół jest zbudowany zadaniowo. - Jest tam zawodniczka, która została zakontraktowana z myślą o ewentualnej grze przeciwko Tarnobrzegowi, czyli Zhou Xintong. Ona gra doskonale przeciwko defensywie, a z kolei siłą mojej drużyny stanowią defensorki Han Ying i Li Qian – ocenił.


Zauważył, że sobotni mecz będzie ekstremalnie trudny, wszystko jest możliwe. - W Zagrzebiu wygraliśmy 3:2, ale zaliczka jest niewielka. Nic nie jest rozstrzygnięte – mówił.


W fazie grupowej tegorocznej LM Siarka grała w grupie A. Jej rywalami były francuski CP Lyssois Lille Metropole i niemiecki TUS Bad Driburg. Tarnobrzeżanki wygrały wszystkie spotkania.
Z kolei w ćwierćfinale tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg rywalizowały z austriackim Linz AG Froschberg; także wygrały oba mecze.


Siarka w ubiegłorocznych rozgrywkach LM zajęła drugie miejsce. W finale uległa zespołowi TTC Berlin Eastside. Taki sam wynik zanotowała także w sezonie 2015/16; wtedy też lepsza okazała się drużyna z Berlina.


Tarnobrzeski zespół 26 razy zdobywał tytuł mistrza Polski. 
Aktualności