Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

85 IMP: Li Qian kolekcjonuje złote medale

Po świetnym meczu Li Qian wygrała z Katarzyną Grzybowską-Franc 4:3 w finale gry pojedynczej 85 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Częstochowie. To 5 złoto "Małej" w 5 występie w IMP.
fot. ITTF World
05.03.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Po świetnym meczu Li Qian wygrała z Katarzyną Grzybowską-Franc 4:3 w finale gry pojedynczej 85 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Częstochowie. To 5 złoto "Małej" w 5 występie w IMP.


Li Qian (KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg) prowadziła w dzisiejszym finale 3:0 w setach i zanosiło się na kolejne łatwo odniesione zwycięstwo w decydującym spotkaniu. Tymczasem Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew) była lepsza w trzech kolejnych setach i doprowadziła do remisu. W 7 secie "Mała" wygrała do 5. 

Podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka dopiero 5 raz uczestniczyła w Mistrzostwach Polski. Do tej pory zwyciężała w 2009, 2011, 2012 i 2016 roku, a więc jeszcze nie przegrała żadnego meczu w IMP. 

W zeszłorocznym finale pokonała Natalię Partykę 4:0, wcześniej ani razu nie straciła więcej niż jednego seta. Z Katarzyną Grzybowską-Franc grała o złoto w 2011 roku w Białymstoku i wtedy Li Qian zwyciężyła 4:1. 

W Częstochowie brązowe medale wywalczyły grająca na co dzień w czeskim Hodoninie Natalia Partyka i zawodniczka częstochowskiego BEBETTO AZS AJD Roksana Załomska. 

Roksana Załomska zdobyła jako jedyna 3 medale 85 IMP, a więc była na podium w każdej konkurencji. Srebro zdobyła w deblu z Katarzyną Ślifirczyk i w mikście z Szymonem Malickim. 

Roksana jest wychowanką Koszalinianina Koszalin podobnie jak Jakub Dyjas. Później grała w drużynach z Krakowa, Lidzbarka Warmińskiego, Gniezna, Tarnobrzega, Polkowic i teraz gra pierwszy sezon w Częstochowie. 

WYNIK FINAŁU SINGLA KOBIET

Li Qian - Katarzyna Grzybowska-Franc 4:3 (8,5,8,-2,-7,-7,5)

INFORMACJE O TURNIEJU

1. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - komunikat organizacyjny
2. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - lista uprawnionych do startu
3. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - program minutowy
4. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - komunikat techniczny
5. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorek
6. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorów
7. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - gra podwójna seniorek
8. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - gra podwójna seniorów 
9. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - gra mieszanaAktualności