Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

85 IMP: Li Qian kolekcjonuje złote medale

Po świetnym meczu Li Qian wygrała z Katarzyną Grzybowską-Franc 4:3 w finale gry pojedynczej 85 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Częstochowie. To 5 złoto "Małej" w 5 występie w IMP.
05.03.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS

Li Qian (KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg) prowadziła w dzisiejszym finale 3:0 w setach i zanosiło się na kolejne łatwo odniesione zwycięstwo w decydującym spotkaniu. Tymczasem Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew) była lepsza w trzech kolejnych setach i doprowadziła do remisu. W 7 secie "Mała" wygrała do 5.

Podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka dopiero 5 raz uczestniczyła w Mistrzostwach Polski. Do tej pory zwyciężała w 2009, 2011, 2012 i 2016 roku, a więc jeszcze nie przegrała żadnego meczu w IMP.

W zeszłorocznym finale pokonała Natalię Partykę 4:0, wcześniej ani razu nie straciła więcej niż jednego seta. Z Katarzyną Grzybowską-Franc grała o złoto w 2011 roku w Białymstoku i wtedy Li Qian zwyciężyła 4:1.

W Częstochowie brązowe medale wywalczyły grająca na co dzień w czeskim Hodoninie Natalia Partyka i zawodniczka częstochowskiego BEBETTO AZS AJD Roksana Załomska.

Roksana Załomska zdobyła jako jedyna 3 medale 85 IMP, a więc była na podium w każdej konkurencji. Srebro zdobyła w deblu z Katarzyną Ślifirczyk i w mikście z Szymonem Malickim.

Roksana jest wychowanką Koszalinianina Koszalin podobnie jak Jakub Dyjas. Później grała w drużynach z Krakowa, Lidzbarka Warmińskiego, Gniezna, Tarnobrzega, Polkowic i teraz gra pierwszy sezon w Częstochowie.