Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

6 medali z Białegostoku przywożą tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg!

Kolejny świetny występ zanotowali tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg w Białymstoku w 2. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym pod opieką trenera Pawła Matysiaka.
02.12.2023
Rajmund Zięba
Źródło:

Z zawodów tych przywozimy sześć medali (3 medale złote i 3 brązowe).

Złoty medal w tych zawodach wywalczyła w klasie łączonej 2-5 wózki kobiet Emilka Kotarska, która w drodze do finału we wszystkich wygranych meczach straciła tylko dwa sety.
W meczu finałowym 3:0 (4,3,9) pokonała Ewę Gembalską Start Kalisz, z którą wygrała również w fazie grupowej 3:0 (8,5,6 8).

Drugi złoty medal w tym turnieju wywalczył Paweł Mazuryk w klasie 8 mężczyzn, który szedł jak burza i w całym turnieju nie przegrał seta.
W meczu finałowym ogrywa reprezentanta kraju 3:0 (9,7,3) Marcina Zielińskiego Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Kolejny złoty medal w tych zawodach wywalczył Paweł Włodyka w klasie 10 mężczyzn.
Reprezentant Polski pokonał wszystkich swoich przeciwników po 3:0, również wygrywa bez straty seta.
W meczu finałowym wygrywa 3:0 (10,8,4) z Kamilem Małyszko ze Startu Białystok

Brązowy medal w klasie łączonej 2-3 mężczyzn wózki wywalczył Janusz Chamot, w grze ćwierćfinałowej pokonał 3:0 (9,11,11) po zaciętej i dobrej grze kolegę klubowego Piotra Sokalskiego.
W walce o finał przegrał 1:3: (7,-7,-9,-9) Ryszardem Papisem KSN Start Warszawa.

W klasie 4 mężczyzn wózki kolejny brązowy Mateusz Rogowski wygrywa dwa mecze, pokonuje 3:1 6,-8,3,5 Mariusza Kaniaka KSN Start Warszawa oraz 3:0 (5,7,7) kolegę klubowego (debiutanta) Karola Rzepeckiego.
W pojedynku o srebrny medal przegrywa 0:3 (-5,-6,-8) Michałem Czułkiem Start Skierniewice i zostaje z brązowym medalem.

Kolejny brązowy medal wywalczył Krzysztof Wałdoch w klasie 11 mężczyzn, który z gier grupowych wyszedł z 1 miejsca pokonując trzech przeciwników po 3:0, w ćwierćfinale miał wolny los.
W meczu o wejście do finału przegrywa 1:3 (-6,5,-7,-7) Mateuszem Gazdą Start Radom.
Brawo, gratulacje dla wszystkich

Klasyfikacja medalowa w 2 GPPON (najlepsze ekipy)
1. IKS JEZIORO Tarnobrzeg - 3 złote, 3 brązowe
2. Start Gorzów Wlkp. – 2 złote, 2 brązowe
3. Start Radom – złoty, 4 srebrne, brązowy

Przypomnę
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tarnobrzegu – 5 medali (złoty, 4 brązowe)
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gdańsku - 13 medali (2 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych) w singlu, deblu i mikście.
1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Pleszewie - 6 medali ( 4 srebrne i 2 brązowe)

Nasza zdobycz w tym roku to 30 medali (6 złotych, 9 srebrnych i 15 brązowych) a czeka nas jeszcze występ w Gdańsku w 3. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.