Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg wracają z 8 medalami z IMP z Gdańska!!!

Pięć srebrnych i trzy brązowe medale oraz dwa miejsca 5-8 to dorobek tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg, którzy reprezentowali Tarnobrzeg i Województwo Podkarpackie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych rozgrywanych w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.
06.06.2022
Rajmund Zięba
Źródło:
Pięć srebrnych i trzy brązowe medale oraz dwa miejsca 5-8 to dorobek tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg, którzy reprezentowali Tarnobrzeg i Województwo Podkarpackie w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych rozgrywanych w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.


To kolejne zawody, w których odnosimy sukces. Nasi zawodnicy wystąpili w pięciu finałach, lecz zabrakło trochę szczęścia by stanąć na najwyższym stopniu podium.
Świetne zawody rozegrał Paweł Mazuryk, który zdobył aż trzy srebrne medale, indywidualnie w klasie 8, w mikście kl. 6-10 z Joanną Rybą KS AZS UWM Olsztyn
i w deblu kl. 6-10 z Dawidem Sową z kolegą z IKS-u.
Paweł Włodyka broniący tytułu Mistrza Polski w klasie 10 w grze finałowej po dobrym meczu uległ 2:3 Igorowi Misztalowi Start Zielona Góra.
W deblu z Maksymem Chudzickim KS Bronowianka Kraków odpadli w walce o strefę medalową i zajęli 5-8 miejsce.
Janusz Chamot klasa 3 wózki to kolejny srebrny medalista, którego od złotego medalu mimo wygranego mecz z 3:2 z Ryszardem Papisem KSN Start Warszawa,
dzieliły dwa sety oraz dwie świnki przy stanie 9:9 w piątym secie w we wcześniejszym meczu z Markiem Szafrańcem Silesia Katowice.
W klasie 9 w fazie grupowej Antoni Biedziuk wygrał trzy mecze i do fazy pucharowej awansowa z 1 miejsca.
W meczu półfinałowym w walce o finał przegrał 2:3 z Włodzimierzem Brylakiem KSN Start Warszawa i zdobył brązowy medal.
Kolejne dwa brązowe medale to dzieło debiutanta Mateusza Rogowskiego w klasie 4 wózki oraz w Piotra Sokalskiego klasie 1-2 wózki.
Dawid Sowa jeden z faworytów w klasie 9 po wyjściu z grupy z 1 miejsca nieoczekiwanie w ćwierćfinale przegrał i zajął 5-8 miejsce.
W grze podwójnej wywalczył srebro z Pawłem Mazurykiem.
Medaliści IMP IKS JEZIORO Tarnobrzeg
Srebro mikst kl. 6-10 - Paweł Mazuryk IKS JEZIORO Tarnobrzeg /Joanna Ryba KS AZS UWM Olsztyn
Srebrny - debel kl. 6-10 - Dawid Sowa/Paweł Mazuryk IKS JEZIORO Tarnobrzeg
Srebrny - kl. 10 - Paweł Włodyka IKS JEZIORO Tarnobrzeg
Srebrny - kl. 8 - Paweł Mazuryk IKS JEZIORO Tarnobrzeg
Srebrny - kl. 3 - Janusz Chamot IKS JEZIORO Tarnobrzeg
Brązowy - kl. 9 - Antoni Biedziuk IKS JEZIORO Tarnobrzeg
Brązowy - kl. 4 - Mateusz Rogowski IKS JEZIORO Tarnobrzeg
Brązowy - kl. 1-2 - Piotr Sokalski IKS JEZIORO Tarnobrzeg
5-8 miejsce kl. 9 - Dawid Sowa IKS JEZIORO Tarnobrzeg
5-8 miejsce debel kl. 6-10 Paweł Włodyka IKS JEZIORO Tarnobrzeg/Maksym Chudzicki KS Bronowianka Kraków
Podziękowania serdeczne dla wszystkich zawodników za walkę, wysiłek i dla trenera Pawłowa Matysiaka za Nasz wspólny kolejny sukces.
Od 2006 roku, gdzie zdobyliśmy pierwszy medal w Cetniewie – to niewiarygodne, bo co roku z IMP przywozimy medale i jest ich już 145 sztuk.
Dziękujemy za dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego i Gminy Tarnobrzeg, bez tego wsparcia nie moglibyśmy uczestniczyć w tych zawodach,
zdobywać medale, odnosić sukcesy oraz promować nasz region min. Jezioro Tarnobrzeskie.
Za co serdecznie dziękujemy
Za chwilę zaczyna się zgrupowanie Kadry Polski w Para tenisie stołowym - Kanija w Serbii
oraz kwalifikacje do Paraolimpijskich Mistrzostw Świata - turniej ITTF Montenegro Para Championship w Podgoricy, gdzie będzie uczestniczył Dawid Sowa z IKS JEZIORO Tarnobrzeg
Przypomnę, że w międzynarodowych turniejach który był kwalifikacjami do Paraolimpijskich Mistrzostw Świata, ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2022,
Maciej Nalepka klasa 3 wózki przywiózł dwa medale (srebrny w singlu i brązowy w deblu) a Paweł Włodyka klasa 10 (brązowy w singlu i 5-8 miejsce w deblu).
Natomiast w słoweńskim Lasko w ITTF Slovenia Para Open 2022 Maciej Nalepka klasa 3 wózki zdobył srebrny medal.Aktualności

Wspierają nas
Rzeszowska Akademia Fotografii
Województwo Podkarpackie