Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

SUKCES, Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

13.07.2021
Rajmund Zięba
Źródło: POZTS


Miło nam poinformować, że Tarnobrzeg na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w Japonii w dniach 25 sierpnia – 3 września będzie reprezentowało dwóch tenisistów stołowych na wózkach IKS JEZIORO Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka. Po raz trzeci w Igrzyskach Paraolimpijskich wystąpi również wychowanka Naszego klubu obecnie zawodniczka KS Bronowianki Kraków Karolina Pęk (klasa 9).

Krzysztof Żyłka (klasa 4 wózki, na 8 miejscu w rankingu światowym) już wcześniej wywalczył awans do Igrzysk Paraolimpijskich.

Natomiast Maciej w klasie 3 wydłużył sobie trochę drogę. Po przegraniu meczu finałowego w światowym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich na Słowenii w Lasko czekał (jako pierwszy rezerwowy w tej klasie) na decyzje Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego przyznania tak zwanych „dzikich kart".

Dwaj Polacy Tomasz Jakimczuk (kl. 2) i właśnie Maciej Nalepka otrzymali w sobotę „dzikie karty" i tym samy 12 zawodników z Polski będzie walczyć w Japonii o medale w tenisie stołowym w tym aż 6 zawodników na wózkach. To rekord - tego jeszcze nie było w historii występów polskich tenisistów stołowych na Igrzyskach Paraolimpijskich by aż tylu „wózkersów" zakwalifikowało się na największą imprezę sportową.

Przypominamy, że obaj zawodnicy na wózkach reprezentujący od 15 lat tarnobrzeski IKS będą już drugi raz startowali w Igrzyskach Paraolimpijskich, ich debiut był w Rio w 2016 roku.

Trzymamy kciuki Panowie


Aktualności

Wspierają nas
Gmina Ustrzyki Dolne
Powiat Bieszczadzki
Rzeszowska Akademia Fotografii
Województwo Podkarpackie