Podsumowanie, wyniki - Międzynarodowy XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach
Wśród nich jedenastu Paraolimpijczyków w tym pięciu z naszego kraju Rafał Czuper, Tomasz Jakimczuk, Rafał Lis oraz dwaj zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka., którzy w dniach 25 sierpnia – 3 września będą brali udział w Igrzyskach Paraolimpijskich - Paralympic Games, Tokyo (Japonia).
30 lipca pierwszego dnia zawodów w turnieju drużynowym wystartowało 17 drużyn podzielonych na cztery grupy.
W pierwszym półfinale turnieju drużyna POL1 Rafał LIS/Krzysztof ŻYŁKA, pokonała 2:0 drużynę POL3 Rafał CZUPER / Tomasz JAKIMCZUK
W drugim półfinale drużyna Mitar PALIKUCA/Goran PERLIC SRB 2 wygrała 2:1 z drużyną Słowacji 1 Alena KANOVA/Boris TRAVNICEK
W finale turnieju drużyna Polska1 1 Krzysztof ŻYŁKA/Rafał LIS zwycięża 2:1 parę Mitar PALIKUCA/Goran PERLIC SRB 2 i tym samym stają się zwycięzcami turnieju drużynowego.
Trzecie miejsce zajmuje drużyną SVK 1 Alena KANOVA / Boris TRAVNICEK
v Wyniki Turniej drużynowy (pięć pierwszych miejsc zajmują Paraolimpijczycy)
1. Krzysztof ŻYŁKA / Rafał LIS POL 1
2. Mitar PALIKUCA / Goran PERLIC SRB 2
3. Alena KANOVA / Boris TRAVNICEK SVK 1
4. Rafał CZUPER / Tomasz JAKIMCZUK POL 3
5-8. Borislava PERIC-RANKOVIC / Nada MATIC SRB 1
Maciej NALEPKA / Mariusz CZERWIOSKI POL 2
Igor LAVRENTJEV / Peter LOVAS LTU / SVK
Aleksandr SOKOLOV / Grigorii ISAKOV RUS 1
31 lipca i 1 sierpnia to kolejne dwa dni XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2021 to rywalizacja w turnieju indywidualnym gdzie zawodniczki i zawodnicy walczyli o podium w sześciu klasach (kategoriach) startowych oraz kat. OPEN.
W klasie Open Kobiet zwyciężyła wyraźnie Borislava PERIC-RANKOVIC reprezentantka Serbi, pokonując wszystkie swoje przeciwniczki. Drugie miejsce zajęła kolejna Serbka Nada MATIC a trzecie Alena KANOVA Słowacja
klasa Open Kobiet
1. Borislava PERIC-RANKOVIC Serbia
2. Nada MATIC Serbia
3. Alena KANOVA Słowacja
4. Kristina ARANCIC Serbia
5. Spomenka HABETINKOVA Czechy
6. Barbara ROMPA Polska
W klasie 1 zawodników najbardziej poszkodowanych sprawnościowo zwyciężył Słowak Marianem KAMIEN przed Wiesławem DZILIŃSKIM Start Szczecin i Mateuszem WALSKIM z IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
klasa 1
1. Marian KAMIEN Słowacja
2. Wiesław DZILIŃSKI Polska
3. Mateusz WALSKI Polska
W klasie 2 rozgrywanej systemem „każdy z każdym” trzej zawodnicy odnieśli po 3 zwycięstwa oraz po 2 porażki i decydowała o kolejności mała tabela. Dzięki lepszemu stosunkowi setów 1 miejsce zajął Rafał CZUPER (5:3), 2 miejsce Lukas KLIZAN Słowacja (3:3), a trzecie miejsce wywalczył Tomasz JAKIMCZUK (3:5),
klasa 2
1. Rafał CZUPER Polska
2. Lukas KLIZAN Słowacja
3. Tomasz JAKIMCZUK Polska
4. Goran PERLIC Serbia
5. Piotr SOKALSKI Polska
W finale klasy 3 Mariusz CZERWIŃSKI Start Radom pokonał 3:0 Janusza CHAMOTA IKS JEZIORO Tarnobrzeg . Trzecie miejsce zajął Peter LOVAS Słowacja, który wygrał 3:1 z Igorem LAVRENTJEV Litwa
klasa 3
1. Mariusz CZERWIŃSKI Polska
2. Janusz CHAMOT Polska
3. Peter LOVAS Słowacja
4. Igor LAVRENTJEV Litwa
5-6. Ryszard PAPIS Polska
Marek SZAFRANIEC Polska
7-8. Ivan KEBISEK Czechy
Zdzisław BARTOS Polska
9. Jarosław POGONOWSKI Polska
W finale klasy 4 dochodzi do meczu Krzysztofa ŻYŁKI z Borisem TRAVNICEK ze Słowacji, w którym Krzysiek po emocjonującym meczu pokonuje 3:0 Borisa.
klasa 4
1. Krzysztof ŻYŁKA Polska
2. Boris TRAVNICEK Słowacja
3. Rafał LIS Polska
4. Aleksandr SOKOLOV Rosja
5. Michał CZUŁEK Polska
Klasę 5 wygrywa Mitar PALIKUCA Serbia pokonuje on po wyrównanym i zaciętym meczu 3 :1 Grigoria ISAKOV Rosja
klasa 5
1. Mitar PALIKUCA Serbia
2. Grigorii ISAKOV Rosja
3. Nemanja CURIC Serbia
4. Daniil USTYNOV Ukraina
5. Sławomir PRZYBYSZ Polska
6. Daniel STASZAK Polska
Na koniec zawodów rozegrano kategorię Open gdzie jeden półfinał wygrywa Mitar PALIKUCA Serbia pokonuje w meczu 3:1 (9, 9, -9, 5) Rafała LISA
W drugim półfinale Słowak Boris TRAVNICEK rewanżuje się Krzysztofowi ŻYŁCE i wygrywa 3:1 (11, -8, 3, 9)
Finał to mecz Mitar PALIKUCA Boris TRAVNICEK w którym zwycięża Serb 3:0 (6, 8, 9)
klasa OPEN
1. Mitar PALIKUCA Serbia
2. Boris TRAVNICEK Słowacja
3. Krzysztof ŻYŁKA Polska
4. Rafał LIS Polska
5-8. Borislava PERIC-RANKOVIC Serbia
Mariusz CZERWIOSKI Polska
Nada MATIC Serbia
Grigorii ISAKOV Rosja
Najlepszym zawodnikiem - Most Valuable Player XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2021 został debiutujący w tym turnieju Serb Mitar PALIKUCA Paraolimpijczyk, zawodnik czołówki światowej w klasie 5 wózki, w rankingu światowym na 5 miejscu
Najlepszym zawodnikiem zagranicznym - The Best Foreign Player został również Mitra PALIKUCA,
Mitar w Tarnobrzegu wygrał w turnieju indywidualnym klasę 5 i kategorię OPEN oraz w turnieju drużynowym wraz x kolegą z Reprezentacji Serbii Goranem PERLIC zajęli 2 miejsce
Teraz z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w Japonii
Dziękuję serdecznie Partnerom i wszystkim Sponsorom XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2021, bez waszego wsparcia, dofinansowania nie byłoby szans zorganizować te zawody
Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2021.
Obsłudze zawodów, która pracowała w czasie trwania zawodów, sędziom głównym sędziom sędziujący przy stołach, pracownikom i dyrekcja ZS nr 1.
Szczególne podziękowania dla Stanisławy Piekarczyk obsługi medycznej za profesjonalizm i szybkie decyzje, które uratowały życie trenera ze Słowacji
Trzymamy mocno kciuki za wszystkich tenisistów stołowych, za ich udany start w Igrzyskach Paraolimpijskie w Tokio w Japonii (25 sierpnia – 3 września 2021)
- 24.03.2024
- 23.03.2024
- 03.03.2024
- 18.02.2024
- 17.02.2024