Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Pięć medali z Krakowa przywożą tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg!

W Krakowie rozegrano 3 Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, ostatnie zawody w 2021. Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg pod opieką trenera Pawła Matusiaka w zawodach tych wywalczyli 5 medali (3 złote, srebrny i brązowy).
16.12.2021
Rajmund Zięba
Źródło:

W klasie łączonej 2-3 wózki mężczyzn Maciej Nalepka po 3:0 pokonał kolegę z IKS-u Piotra Sokalskiego, Marka Szafrańca SIKS SILESIA Katowice i w półfinale Ryszarda Papisa KSN Start Warszawa.
W finale po zaciętym meczu wygrywa 3:1 (10,6,-10,10) z Mariuszem Czerwińskim START Radom i zdobywa złoty medal. W klasie tej Janusz Chamot zajął 5 miejsce a Piotr Sokalski 6 miejsce.

Świetny występ ponownie odnotował Paweł Mazuryk, który wygrał klasę 8 mężczyzn, z rozgrywek grupowych wyszedł z pierwszego miejsca.
W ćwierćfinale pokonał 3:0 (7,9,8) Piotra Goniowskiego Gmina Strzelce Opolskie, w półfinale 3:0 (8,5,7) Macieja Połuboczko START Szczecin.
Natomiast w finale wygrywa 3:1 (-7,5,9,5) z Pawłem Jabłońskim KS Bronowianka Kraków i zdobywa złoty medal.

Kolejne świetne zawody w klasie 10 mężczyzn rozegrał Paweł Włodyka, wygrał te klasę i przywiózł złoty medal.
Po wyjściu z fazy grupowej z 1 miejsca w ćwierćfinale miał wolny los a w półfinale pokonał 3:0 (6,4,6) Michała Czarnego START Katowice.
W finale bez problemu 3:0 (2,5,9) ogrywa Krystiana Spilaszka IKS AWF Warszawa.

W klasie 9 mężczyzn nasz kolejny zawodnik Dawid Sowa wygrywa fazę grupową, w ćwierćfinale ogrywa 3:1 (7,8,-10,8) Benedykta Mąkosę START Radom.
W półfinale pokonał 3:0 (9,3,5) Andrzeja Matląga Start Gorzów Wielkopolski, natomiast w finale po zaciętym meczu przegrywa 2:3 (7,10,-7,-4,-8) z Pawłem Konstantynem IKS AWF Warszawa i zdobywa srebrny medal.

Mateusz Rogowski w klasie 4 wózki mężczyzn w swym pierwszym meczu przegrał 0:3 (-3,-9,-7) z Krzysztofem Żyłką byłym zawodnikiem IKS-u obecnie Start Gorzów Wielkopolski.
Następnie uległ 0:3 (-5,-3,-6) Michałowi Czułkowi START Skierniewice i pokonał 3:0 (7,6,6) zawodnika KSN Start Warszawa Mariusza Kaniaka i zdobył brązowy medal.

Paweł Demkowicz występujący w klasie 11 w Krakowie z fazy grupowej wyszedł z 2 miejsca przegrał 0:3 (-9,-9,-10) z Damianem Firą Start Gorzów Wielkopolski i pokonał 3:0 (4,4,2) Pawła Surmana START Katowice.
W meczu o półfinał przegrał 0:3 (-7,-8,-5) z Mateuszem Gazdą START Katowice i zajął 5 miejsce.

Kolejny nasz zawodnik Łukasz Delekta w klasie 8 mężczyzn w grupie przegrał mecz 0:3 (-8,-9,-7) z Krystianem Kowalczykiem IKS AWF Warszawa, pokonał  3:0 (5,6,5) Włodzimierza Dudę UKS JOLA Kraków i uległ 0:3 (-3,-7,-6) Kamilowi Kowalskiemu IKS START Kraków.
Następnie po zaciętej grze ogrywa 3:2 (7,-6,-8,10,9) Dominika Bartosika START Skierniewice i ulega 0:3 (-2,-6,-4) Piotrowi Morawskiemu START Radom, ostatecznie zajął 11 miejsce.

Podsumowując pierwszą cześć sezonu 2021/2022 ekipa tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg osiągnęła świetny wynik 37 medali (14 złotych, 9 srebrnych i 14 brązowych)..
W trzech turniejach Grand Prix Polski, w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobiliśmy 29 medali (11 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych).
Paweł Włodyka dorzuca 4 medale (2 złote i 2 srebrne) z turniejów międzynarodowych Pro-Tour ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2021 z Hiszpanii i Pro-Tour SQY PARA TT French Open 2021 z Francji.
Janusz Malarz w swoich występach w zawodach weteranów w kat. 80+ dorzuca 4 medale (złotych i 3 brązowe)

Te sukcesy i medale to doskonała promocja Tarnobrzega i Województwa Podkarpackiego.
Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie Urzędu Miasta Tarnobrzeg i Województwa Podkarpackiego
oraz za wsparcie sponsorów Firm Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli,
oraz Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega, Portfel – Ubezpieczenia Magdalena Iskra – Kazimierska z Tarnobrzega