Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Zgłoszenia drużyn do rozgrywek POZTS w sezonie 2016/2017

Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń drużyn do udziału w nowym sezonie rozgrywek III ligi podkarpackiej, a także IV oraz V lig rzeszowskich i krośnieńskich w tenisie stołowym.
Zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Delegatów POZTS z dnia 2 lipca 2016 roku, od sezonu 2016/2017 w 3. lidze - podobnie jak w 4. oraz 5. ligach - zniesiony zostaje obowiązek gry zawodnika w wieku juniorskim (lub młodszym).

Zgodnie z uchwałą Zarządu POZTS z dnia 28 lipca 2016 roku, ulega także sposób rozgrywania baraży o awans do 3. i 4. ligi. Według nowych zasad, po zakończeniu drugiej rundy zasadniczej rozgrywek 4. ligi drużyny, które zajmą 1. i 2. miejsca w lidze rzeszowskiej i krośnieńskiej, będą rozgrywać dwumecz barażowy o awans do 3. ligi. W pierwszym terminie zagrają: 2. drużyna z grupy rzeszowskiej z 1. drużyną z grupy krośnieńskiej, a 2. drużyna z grupy krośnieńskiej z 1. drużyną z grupy rzeszowskiej. Zwycięzcy dwumeczów awansują do 3. ligi. Z 3. ligi spada odpowiednia ilość drużyn, tak, aby w kolejnym sezonie w rozgrywkach uczestniczyło 12 zespołów. Analogiczna sytuacja będzie mieć miejsce w przypadku gry o awans do 4. ligi.

Tego samego dnia Zarząd POZTS podjął decyzję o wprowadzeniu licencji amatorskich (klubowej i zawodniczych), wydawanej przez POZTS. Licencja taka uprawnia klub i jego zawodników do występowania w 4. oraz 5. lidze bez konieczności nabywania licencji wydawanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Zawodnicy tych drużyn chcący występować również w turniejach wojewódzkich (czy to w kategoriach młodzieżowych, czy seniorskich) muszą już wykupić licencję zawodniczą nadawaną przez PZTS. Amatorską licencję zawodniczą będzie można nabyć na dowolnym etapie sezonu 2016/2017, jednak straci ona ważność w momencie wykupienia licencji zawodniczej PZTS.

Do pobrania: wniosek o nadanie licencji amatorskiej POZTS

Kluby startujące w rozgrywkach 3. ligi podkarpackiej zobowiązani są bezwzględnie wykupić licencje (zarówno klubową, jak i zawodnicze) wydawane przez Polski Związek Tenisa Stołowego.

Koszt licencji amatorskich POZTS wynosi:
- licencja amatorska klubowa - 100 zł,
- licencja amatorska zawodnika w wieku seniorskim - 30 zł,
- licencja amatorska zawodnika w wieku młodzieżowym (ur. 1999 r . i młodsi) - 20 zł.

Do pobrania:
lista drużyn uprawnionych do gry w rozgrywkach ligowych

Do pobrania: zestaw dokumentów dla III ligi | zestaw dokumentów dla IV ligi | zestaw dokumentów dla V ligi

Powyższe dokumenty, po wypełnieniu, należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej na adres e-mail: zgloszenia@pozts.pl.

Opłaty wpisowego do lig:
- III liga podkarpacka - 350 zł,
- IV liga rzeszowska/krośnieńska - 250 zł,
- V liga rzeszowska/krośnieńska - 200 zł.

Opłaty wpisowego do lig sumuje się dla wszystkich zgłaszanych przez klub drużyn.

Każdy klub zobowiązany jest także do wpłaty na konto POZTS w Rzeszowie rocznej składki członkowskiej w wysokości 100 zł. Jest to opłata jednorazowa, obowiązująca bez względu na to, czy klub startuje w lidze czy jedynie w rozgrywkach indywidualnych. Liczba drużyn zgłaszanych do rozgrywek ligowych nie ma wpływu na wysokość składki członkowskiej.

Wpłat należy dokonywać na konto POZTS w Rzeszowie:
Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego
ul. Pułaskiego 13a, 35-011 Rzeszów
Numer konta bankowego:
45 1680 1105 0000 3000 1074 2325 (Plus Bank S.A.)

Termin zgłoszeń drużyn do rozgrywek III ligi podkarpackiej upływa z dniem 25 sierpnia 2016 roku, IV lig rzeszowskiej oraz krośnieńskiej - 31 sierpnia 2016 roku, zaś V lig rzeszowskiej oraz krośnieńskiej - 10 września 2016 roku.

Odnośniki zewnętrzne

1. Komunikat PZTS ws. nadawania licencji klubowych i zawodniczychAktualności