Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

XIII Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2019

W dniach 1-4 sierpnia 2019 roku odbędzie się po raz trzynasty międzynarodowy Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2019. Turniej ten będzie jednym z wydarzeń organizowanych na 15 lecie klubu IKS JEZIORO Tarnobrzeg, które przypada właśnie w 2019 roku.

INFORMACJE O TURNIEJU

1. Program
2. Regulamin turnieju 


ROZGRYWKI

Turniej drużynowy
Kategoria Kobiet - Open
Klasa 1 
Klasa 1-2

Klasa 3
Klasa 4
Klasa 5
OPEN


W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, wystąpią tenisiści stołowi na wózkach z Irlandii, Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski.
Uczestnicy będą startować w turnieju drużynowym i turnieju indywidualnym w siedmiu klasach (kategoriach) startowych.
W tarnobrzeskich zawodach zobaczymy 18 zawodników ze światowej listy rankingowej, którzy w tym roku walczą na turniejach rankingowych o Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020.

Zawody pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Tarnobrzega i Polskiego Związku Tenisa Stołowego będą rozgrywane na 8 stołach tenisowych z atestem ITTF, 
poprowadzi je dwójka profesjonalnych sędziów głównych Marek Biernat oraz Marek Worek odpowiedzialny za obsługę internetową turnieju. 
Pomagać im będzie ośmiu sędziów sędziujących przy stołach, sześcioosobowa obsługa techniczna i obsługa medyczna oraz zaangażowani będą wolontariusze - młodzież z Domu Dziecka w Skopaniu.
Wolontariusze będą pomagać zawodnikom na wózkach w czasie meczy przy stołach tenisowych. Zmagania tenisistów stołowych będzie komentował sprawozdawca sportowy, dziennikarz Krzysztof Głombowicz.
Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Hotelu Evva i Hotelu Kameleon w Tarnobrzegu oraz w Hotelu Basztowy w Sandomierzu.
Spółdzielnia Socjalna KONAR z Tarnobrzega jak co roku zapewnia Catering (obiady na hali sportowej). 

Turniej Słowian jest doskonalą promocją sportu paraolimpijskiego w kraju i po za jego granicami, promocją Tarnobrzega, regonu, firm, sponsorów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.Aktualności