Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

24.05.2015
Karol Wiśniewski i Kamil Dziadek wicemistrzami Polski kadetów w grze podwójnej Do Katarzyny Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) i Samuela Kulczyckiego (GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski) powędrowały tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski Kadetów w tenisie stołowym. Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Krośnie.

20.05.2015
Rozpoczyna się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Krośnie Agata Zakrzewska (SCKIS Hals Warszawa) i Artur Grela (KS Naprzód Borucin) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowaną na najbliższy weekend, Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (Indywidualnymi i Drużynowymi Mistrzostwami Polski Kadetek i Kadetów) w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.

17.05.2015
Patryk Dziuba brązowym medalistą IMP Młodzików w Luboniu Do Sonii Gendery (KU AZS UE Wrocław) i Macieja Kubika (SCKiS Hals Warszawa) powędrowały tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski Młodzików w tenisie stołowym. Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Luboniu.

16.05.2015
Karolina Pęk podwójnie "złota" podczas turnieju w Słowenii Karolina Pęk sięgnęła po drugi z rzędu złoty medal turnieju ITTF Slovenia Open w tenisie stołowym niepełnosprawnych. Zawodniczka IKS Tarnobrzeg okazała się najlepszą ze startujących w klasie łączonej 8-9. Ogółem reprezentanci Polski wywalczyli w Lasko sześć "krążków".

15.05.2015
KU AZS Politechnika Rzeszów trzecim zespołem DMP Młodzików w Luboniu Zespoły KU AZS UE Wrocław w kategorii dziewcząt oraz UKS Płomień Limanowa w kategorii chłopców sięgnęły po tytuły Drużynowych Mistrzów Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym. Turniej rangi mistrzowskiej rozgrywany jest w Luboniu.

13.05.2015
GMKS Strzelec Frysztak z historycznym awansem do elitarnej Superligi! Tenisiści stołowi drużyn GMKS Strzelec Frysztak oraz LKS Odra KGHM Metraco Roeben Miękinia zwyciężyli rywalizację o prawo startu w przyszłym sezonie Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Dla pierwszego z wymienionych klubów to historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej tenisa stołowego w Polsce.

09.05.2015
Zuzanna Wielgos i Krystian Kołodziej Mistrzami Podkarpacia Żaków Do Zuzanny Wielgos (LZS Kąkolówka) i Krystiana Kołodzieja (PUKS Arka Łętownia) powędrowały tytuły Indywidualnych Mistrzów Podkarpacia Żaków w tenisie stołowym. Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Nowej Sarzynie.

03.05.2015
53. MŚ w Suzhou: Li Qian z brązowym medalem w turnieju gry podwójnej Li Qian i Li Jie sięgnęły po brązowe medale turnieju gry podwójnej kobiet 53. Mistrzostw Świata w tenisie stołowym, rozgrywanych w chińskim Suzhou. W niedzielnym półfinale polsko-holenderski duet przegrał 0:4 z Chinkami Ding Ning i Li Xiaoxia.

26.04.2015
Weronika Pelczar i Karol Wiśniewski Mistrzami Podkarpacia Kadetów Do Weroniki Pelczar i Karola Wiśniewskiego (oboje KSTS Krosno) powędrowały tytuły Indywidualnych Mistrzów Podkarpacia Kadetów w tenisie stołowym. Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Krośnie.

25.04.2015
Podsumowanie Otwartych Mistrzostw Podkarpacia Weteranów w Dębicy Danuta Majer, Janusz Żygała (w dwóch kategoriach), Józef Wąsek, Tomasz Opioła oraz Krzysztof Marcinowski - oto zwycięzcy Otwartych Mistrzostw Podkarpacia Weteranów w tenisie stołowym, rozgrywanych na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy.

20.04.2015
W Jarosławiu rusza Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla tenisistów stołowych W Jarosławiu odbyła się prezentacja unikalnego w skali kraju projektu - składającej się ze szkoły podstawowej i gimnazjum, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, której wiodącymi dyscyplinami będą tenis stołowy oraz piłka nożna.

19.04.2015
Natalia Gąsior i Dawid Kosmal najlepsi w 3. GPP Żaków w Krośnie Zwycięstwem Natalii Gąsior (AKS Mikołów) i Dawida Kosmala (UKS Płomień Limanowa) zakończyło się 3. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.

16.04.2015
Rozpoczyna się 3. Grand Prix Polski Żaków w Krośnie Wiktoria Wrzosek (LKS Biała Rawska) i Dawid Kosmal (UKS Płomień Limanowa) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, 3. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.

12.04.2015
Andżelika Maciąg i Hubert Kopczyk Mistrzami Podkarpacia Juniorów Do Andżeliki Maciąg (UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola) i Huberta Kopczyka (KU AZS Politechnika Rzeszów) powędrowały tytuły Indywidualnych Mistrzów Podkarpacia Juniorów w tenisie stołowym. Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Jarosławiu.

11.04.2015
Katarzyna Królikowska i Piotr Chłodnicki Mistrzami Podkarpacia Młodzików Do Katarzyny Królikowskiej i Piotra Chłodnickiego (oboje KU AZS Politechnika Rzeszów) powędrowały tytuły Indywidualnych Mistrzów Podkarpacia Młodzików w tenisie stołowym. Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Błażowej.

08.04.2015
Podsumowanie Drużynowych Mistrzostw Podkarpacia w Pruchniku Telewizja Internetowa POD24.info przygotowała obszerną, ponad 20-minutową relację z Drużynowych Mistrzostw Podkarpacia Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym, które w dniu 28 marca zostały rozegrane w Pruchniku. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

06.04.2015
PKS Kolping FRAC Jarosław po raz trzeci z brązowym medalem Superligi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz ASTS Olimpia-Unia Grudziądz zmierzą się w finale tegorocznych rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn w tenisie stołowym. W półfinałach drużyny te pokonały PKS Kolping FRAC Jarosław oraz KS Dekorglass Działdowo, które zakończyły sezon z brązowymi medalami.

04.04.2015
DPP: KU AZS Politechnika Rzeszów zwycięzcą Finału Wojewódzkiego Tenisiści stołowi KU AZS Politechniki Rzeszów zwyciężyli rywalizację o Drużynowy Puchar Polski na szczeblu województwa podkarpackiego. W turnieju finałowym "akademicy" okazali się lepsi od ekip GMKS Strzelec Frysztak, KS Pegaz Łańcut oraz KSTS Krosno.

01.04.2015
Mistrzynie Polski zagrają w finale Pucharu ETTU! Tenisistki stołowe KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonały 3:1 rosyjski TMK Tagmet w rewanżowym pojedynku półfinałowym Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU). Rezultat ten oznacza, że podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka wystąpią w wielkim finale tych prestiżowych, międzynarodowych rozgrywek.

31.03.2015
KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg przypieczętuje awans do finału Pucharu ETTU? Tenisistki stołowe KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg staną w środowy wieczór przed ogromną szansą na awans do finału rozgrywek o Puchar Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU). Przeciwniczkami ekipy trenera Zbigniewa Nęcka będą pingpongistki rosyjskiego TMK Tagmet. Początek meczu o godz. 17:00 w hali MOSiR w Tarnobrzegu.

24.03.2015
Podsumowanie 3. Grand Prix Podkarpacia Weteranów w Mielcu Jarosław Drożdż (w dwóch kategoriach), Józef Wąsek, Marek Ofiarski oraz Tomasz Ziobro - oto zwycięzcy 3. Grand Prix Podkarpacia Weteranów w tenisie stołowym, rozgrywanego na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu.

22.03.2015
Karol Wiśniewski na podium 3. GP Polski Kadetów w Łaziskach Górnych Zwycięstwem Julii Bartoszek (KTS MOKSiR Zawadzkie) i Artura Greli (KS Naprzód Borucin) zakończyło się 3. Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych.

15.03.2015
Katarzyna Lech i Piotr Cyrnek Mistrzami Podkarpacia Młodzieżowców Do Katarzyny Lech (KSTS Krosno) i Piotra Cyrnka (KS Pegaz Łańcut) powędrowały tytuły Indywidualnych Mistrzów Podkarpacia Młodzieżowców w tenisie stołowym. Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Krośnie.

08.03.2015
83. IMP Seniorów: cztery miejsca medalowe reprezentantów Podkarpacia Z dwoma tytułami mistrzowskimi wrócili reprezentanci Podkarpacia z 83. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w tenisie stołowym, rozgrywanych w Wałbrzychu. Po złote medale w turnieju gry podwójnej sięgnął podkarpacki duet Kinga Stefańska / Roksana Załomska (obie KTS Tarnobrzeg), a także Michał Dąbrowski (GMKS Strzelec Frysztak), rywalizujący w parze z Szymonem Malickim (KS Spójnia Warszawa).

07.03.2015
Martyna Motyka i Piotr Chłodnicki najlepsi w 3. GPP Kadetów w Stalowej Woli Zwycięstwem Martyny Motyki (UKS GIM-TIM 5 Stalowa Wola) i Piotra Chłodnickiego (KU AZS Politechnika Rzeszów) zakończyło się 3. Grand Prix Podkarpacia Kadetów w tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach Zespołu Szkół Nr 3 w Stalowej Woli. W zmaganiach wystartowało 64 uczestników (32 dziewcząt i 32 chłopców).

15.02.2015
Natalia Partyka i Mateusz Gołębiowski Mistrzami Podkarpacia Seniorów Do Natalii Partyki (KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg) i Mateusza Gołębiowskiego (KU AZS Politechnika Rzeszów) powędrowały tytuły Indywidualnych Mistrzów Podkarpacia Seniorów w tenisie stołowym. Turniej podsumowujący sezon w tej kategorii wiekowej został rozegrany w Rzeszowie.

25.01.2015
Katarzyna Grzybowska i Jakub Dyjas najlepsi w 3. GP Polski Seniorów w Jarosławiu Zwycięstwem Katarzyny Grzybowskiej (SKTS Sochaczew) i Jakuba Dyjasa (KST Energa-Manekin Toruń) zakończyło się 3. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

21.01.2015
Rozpoczyna się 3. Grand Prix Polski Seniorów w Jarosławiu Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) i Jakub Kosowski (TTS Polonia Bytom) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, 3. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

21.01.2015
Wang Zeng Yi i Tomasz Redzimski laureatami gali "Diamentowa Rakietka" Wang Zeng Yi (PKS Kolping FRAC Jarosław) został wybrany najlepszym zawodnikiem, zaś Tomasz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - najlepszym trenerem w polskim tenisie stołowym w 2014 roku. Wyniki ogłoszono podczas wyjątkowej gali "Diamentowa Rakietka", zorganizowanej w środę w Warszawie.

05.01.2015
TVP Sport wyemituje film dokumentalny o Natalii Partyce Kanał TVP Sport w drugim tygodniu stycznia wyemituje film dokumentalny "Natalia", prezentujący sylwetkę najbardziej rozpoznawalnej na świecie polskiej sportsmenki z niepełnosprawnością, reprezentantki Polski w tenisie stołowym, Natalii Partyki.