Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

04.02.2017
Dariusz Szumacher nowym Prezesem Polskiego Związku Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego informuje, że w dniu 3 lutego 2017 roku podczas 5. posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, działając na podstawie § 29 Statutu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął uchwałę o wyborze Dariusza SZUMACHERA na Prezesa Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego (głosami: 8 za, 0 przeciw, 1 wstrzymujący się).

03.02.2017
TOP 16: Li Qian tym razem poza "8" We francuskim Antibes rozpoczął się turniej TOP 16 (dawny TOP 12). W grupie D, składającej się aż z 3 defensorek, Li Qian przegrała 2 mecze i niestety jutro nie zagra w ćwierćfinale.

02.02.2017
Mateusz Gołębiowski - zmieniłem nastawienie i znów wygrywam 26-letni Mateusz Gołębiowski po raz 3 w karierze wygrał Grand Prix Seniorów. Kilka dni temu był najlepszy w Łomży, a po zaciętym finale pokonał Roberta Florasa 4:3. Zwycięzca mówi, że w odniesieniu sukcesu pomogła mu zmiana nastawienia.

29.01.2017
ZMARŁ ŚP. Franciszek Kąsek Zarząd Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Rzeszowie z wielkim żalem informuje, że w wieku 84 lat odszedł na wieczny odpoczynek Franciszek Kąsek - zasłużony działacz tenisa stołowego i wychowawca młodzieży.

29.01.2017
Klaudia Kusińska i Mateusz Gołębiowski najlepsi w 3. Grand Prix Polski Seniorów Zwycięstwem Klaudii Kusińskiej (GLKS Nadarzyn) i Mateusza Gołębiowskiego (KU AZS POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ Rzeszów) zakończyło się 3. Grand Prix Polski Seniorów tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

27.01.2017
Ćwierćfinałowe porażki polskich drużyn w Hiszpanii i Francji KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg przegrała w Hiszpanii z UCAM Kartagena 0:3 w 1 meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzyń. We Francji nie powiodło się Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki, który w 1/4 finału Pucharu ETTU został pokonany 3:0 przez Stella Sport La Romagne.

26.01.2017
W piątek europejskie puchary, w weekend - MŚ w ping-pongu KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozegrają jutro pierwsze mecze ćwierćfinałowe w europejskich pucharach. Wydarzeniem weekendu będą Mistrzostwa Świata w ping-pongu z udziałem 3 Polaków. Transmisje w telewizji SportKlub.

24.01.2017
el. DME: Transmisje internetowe z meczów w Poznaniu i Wałbrzychu Od godziny 17:30 rozpocznie się bezpośrednia transmisja internetowa z meczów eliminacyjnych do Drużynowych Mistrzostw Europy. Polki zagrają w Poznaniu z Hiszpankami, a Polacy w Wałbrzychu z Belgami.

24.01.2017
Wysokie zwycięstwa Polek i Polaków w kw. DME 2017 Polki wygrały dziś z Hiszpankami 3:0 i awansowały do finałowego turnieju Drużynowych Mistrzostw Europy w Luksemburgu. Polacy pokonali Belgię również 3:0, są liderami swojej grupy, ale nie mają zagwarantowanego 1 miejsca.

23.01.2017
Jutro ostatnie mecze Polek i Polaków w el. DME 2017 We wtorek 24 stycznia reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn rozegrają ostatnie mecze w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy 2017. Polki zagrają w Poznaniu z Hiszpankami, a Polacy w Wałbrzychu z Belgami.

20.01.2017
Wojciech Waldowski odwołany z funkcji Członka Zarządu PZTS Polski Związek Tenisa Stołowego informuje, że podczas 4. posiedzenia w dniu 17 stycznia 2017 roku Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego - na podstawie § 30.1 Statutu Polskiego Związku Tenisa Stołowego - podjął uchwałę nr 61/Z/2017 w sprawie odwołania Pana Wojciecha WALDOWSKIEGO z funkcji Członka Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego z powodu działalności niezgodnej ze Statutem Polskiego Związku Tenisa Stołowego tj. rażącej niegospodarności i działalności na szkodę Polskiego Związku Tenisa Stołowego (8 głosów za, 0 przeciw, 1 wstrzymujący się).

12.01.2017
Znamy terminy ćwierćfinałowych meczów polskich klubów Już wkrótce KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń, a Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki w 1/4 finału Pucharu ETTU. Znamy już terminy meczów obu tych polskich klubów.

10.01.2017
Polki w optymalnym składzie zagrają o awans do DME Li Qian, Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc i Kinga Stefańska są w składzie reprezentacji Polski na mecz kwalifikacji Drużynowych Mistrzostw Europy 2017, który odbędzie się 24 stycznia w Poznaniu.

02.01.2017
Li Qian znów zagra w deblu z Li Jie Reprezentantka Polski Li Qian w lutym znów zagra w deblu z Holenderką Li Jie. W 2015 roku zdobyły one brązowe medale Mistrzostw Świata i Europy w grze podwójnej.

23.12.2016
Li Qian na liście uczestniczek TOP 16 w 2017 roku Reprezentantka Polski Li Qian (Siarka ZOT Tarnobrzeg) znalazła się na liście uczestniczek turnieju TOP 16, który odbędzie się w dniach 3-5 lutego 2017 w Antibes (Francja).

21.12.2016
Siarka ZOT Tarnobrzeg z UCAM Cartagena w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń W poprzednim sezonie Siarka ZOT Tarnobrzeg wyeliminowała UCAM Cartagena w półfinale Ligi Mistrzyń. Tym razem Mistrzynie Polski zagrają z hiszpańską drużyną w ćwierćfinale tych rozgrywek. Dziś odbyło się losowanie w Luksemburgu.

14.12.2016
Li Qian z najlepszym bilansem w Lidze Mistrzów Dziewięcioro reprezentantów Polski - 3 zawodniczki i 6 zawodników - zagrało jak dotychczas w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Najepszy bilans ma Li Qian, która wygrała 3 mecze, m.in. z groźną Rumunką Elizabetą Samarą, a przegrała tylko jeden.

11.12.2016
Indywidualne MP Niepełnosprawnych: grad medali reprezentantów IKS Jezioro Tarnobrzeg Dorota Bucław, Katarzyna Marszał, Karolina Pęk, Dajana Jastrzębska, Teresa Sturm oraz Krystyna Siemieniecka w kategorii kobiet, a także Rafał Czuper, Mariusz Czerwiński, Krzysztof Żyłka, Daniel Staszak, Sławomir Brak, Michał Deigsler, Piotr Grudzień, Paweł Jabłoński, Igor Misztal, i Damian Fira w poszczególnych kategoriach wiekowych mężczyzn - oto zwycięzcy Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, rozgrywanych na obiektach Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzej Grubby w Gdańsku.

04.12.2016
Podkarpacie górą w Finale Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego KS SYGNAŁ Lublin oraz PKS KOLPING Jarosław w kategorii młodszej oraz GKTS Gdańsk i UKS TKKF MOSiR Dukla w kategorii starszej - oto najlepsze drużyny tegorocznej edycji Finału Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym, rozgrywanego w Łaziskach Górnych.

03.12.2016
LM: znakomity mecz Tarnobrzega W meczu na szczycie grupy D Ligi Mistrzyń KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg wygrała z francuskim Metz TT 3:0. Mistrzynie Polski straciły tylko 1 seta i potwierdziły, że należą do faworytek rozgrywek w sezonie 2016-2017.

27.11.2016
IKS JEZIORO I Tarnobrzeg Drużynowym MP Osób Niepełnosprawnych Drużyna Integracyjnego Klubu Sportowego JEZIORO I Tarnobrzeg w składzie: Maciej Nalepka, Karolina Pęk, Paweł Mazuryk, Paweł Włodyka oraz Mariusz Matejek została nowymi Drużynowymi Mistrzami Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Na kolejnych miejscach podium znaleźli się przedstawiciele ZSR START Zielona Góra oraz IKS AWF I Warszawa. Rywalizacja toczyła się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.

27.11.2016
Katarzyna Królikowska na podium 2. Grand Prix Polski Kadetów w Drzonkowie Zwycięstwem Dominiki Gilewskiej (niestowarzyszona - woj. lubuskie) i Jakuba Jankowskiego (ZKS Drzonków) zakończyło się 2. Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach dużej hali sportowej WOSiR Drzonków.

26.11.2016
LM: KTS Siarka-ZOT awansowała do ćwierćfinału KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg po wyjazdowym zwycięstwie z czeskim SKST Stavoimpex Hodonin 3:1 jest już pewna awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

22.11.2016
Podsumowanie VII Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna Dwukrotnie Karol Wiśniewski oraz Jakub Gromek - oto zwycięzcy VII Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna z okazji Dnia Niepodległości, stanowiącego jednocześnie Memoriał Tomasza Ciupryka i Jerzego Skublickiego w tenisie stołowym.

19.11.2016
ITTF World Tour Swedish Open: Kasumi Ishikawa wygrała z Li Qian Kasumi Ishikawa, czwarta zawodniczka Igrzysk w Londynie, pokonała Li Qian 4:3 w ćwierćfinale ITTF World Tour Swedish Open. Li Oian została sklasyfikowana na miejscach 5-8 w Sztokholmie.

13.11.2016
Zuzanna Wielgos i Miłosz Redzimski najlepsi w 2. Grand Prix Polski Młodzików Zwycięstwem Zuzanny Wielgos (LZS Kąkolówka) i Miłosza Redzimskiego (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki) zakończyło się 2. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach Zespołu Szkół nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej.

10.11.2016
Świetny występ zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w 3 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych! Trzy I miejsca, jedno II miejsce i jedno III miejsce to znakomity dorobek pięciu tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w 3 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku.

30.10.2016
Podsumowanie 3. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku Barbara Rompa, Katarzyna Marszał, Dajana Jastrzębska, Magdalena Kloskowska, Maciej Nalepa, Rafał Lis, Sławomir Brak, Michał Deisgler, Paweł Mazuryk, Paweł Konstantyn, Igor Misztal i Jerzy Zajdel - oto zwycięzcy 3. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, rozgrywanego w Gdańsku.

30.10.2016
Katarzyna Grzybowska-Franc i Jakub Kosowski najlepsi w 1. Grand Prix Polski Seniorów Zwycięstwem Katarzyny Grzybowskiej-Franc (SKTS Sochaczew) i Jakuba Kosowskiego (PKS KOLPING FRAC Jarosław) zakończyło się 1. Grand Prix Polski Seniorów tenisie stołowym, rozgrywane na obiektach Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce.

30.10.2016
Jakub Kosowski specjalistą od turniejów Nie po raz pierwszy Jakub Kosowski pokazał, że specjalizuje się w turniejach indywidualnych. W Wielicze zwyciężył w 1. Grand Prix Polski. Wśród kobiet najlepsza była 2-krotna olimpijka Katarzyna Grzybowska-Franc.