Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Znamy skład Polaków na mecz z Chorwacją.

Mistrz Polski Jakub Dyjas, wicemistrz kraju Marek Badowski, brązowy medalista MP Patryk Zatówka i ćwierćfinalista turnieju w Raszkowie Robert Floras są w kadrze Polski na mecz z Chorwacją w kwalifikacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy.
ITTF
26.03.2018
Marek Worek
Źródło: PZTS
Mistrz Polski Jakub Dyjas, wicemistrz kraju Marek Badowski, brązowy medalista MP Patryk Zatówka i ćwierćfinalista turnieju w Raszkowie Robert Floras są w kadrze Polski na mecz z Chorwacją w kwalifikacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy.Mecz odbędzie się 27 marca o g. 18:00 w hali MOSiR w Jarosławiu. (wstęp wolny)
Jakub Dyjas to jedyny Polak grający obecnie w Bundeslidze, walczący z TTF Liebherr Ochsenhausen o finał Ligi Mistrzów. Jest również najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w rankingu światowym – na 77 miejscu. Do spotkania w Jarosławiu przystąpi po turnieju German Open. W niedzielę z kolei w lidze niemieckiej pokonał Kazacha Kirilla Gerassimenko 3:1.
 
- Cieszę się z tej wygranej, ponieważ jest to zawodnik, z którym nie przepadam grać. Zmieniłem trochę taktykę i ten mecz wygrałem. Starałem się posyłać piłkę w inne miejsca na stole niż poprzednio i trochę zmieniać tempo gry – mówi Jakub Dyjas, srebrny w deblu i brązowy w singlu medalista Mistrzostw Europy Budapeszt 2016.
 
Bardzo dobrze ostatnio gra Marek Badowski, który zdobył m.in. srebro w Raszkowie i złoto MMP w Ustrzykach Dolnych oraz srebro ME U-21 z Patrykiem Zatówką w deblu w białoruskim Mińsku. W 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale zajął 1 miejsce w turnieju U-21.
 
W Jarosławiu wystąpią również zawodnicy związani w regionem podkarpackim. Patryk Zatówka reprezentuje barwy klubu Kolping Frac Jarosław, zaś ze Stalowej Woli pochodzi Robert Floras, były gracz PKS Kolping Frac.
 
W swojej grupie eliminacyjnej Polacy zagrają po 2 mecze z Chorwatami i Turkami.


Aktualności