Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Znakomite występy w Finale Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w Krakowie

LUKS Fala I Piotrawin i JKTS Jastrzębie-Zdrój w kategoriach dziewcząt, a także UKS Płomień Limanowa i UKS TKKF MOSiR Dukla w kategoriach chłopców - oto zwycięzcy Finału Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym, rozgrywanego na obiektach Centrum Sportowego "Bronowianka" w Krakowie.
30.11.2014
Tomasz Pasternak
Źródło: własne

W grupie starszej dziewcząt tenisistki stołowe LUKS Fala I Piotrawin w walce o najwyższy stopień podium pokonały 3:0 ekipę KS Legion Skierniewice (3:0), a wcześniej okazując się lepszymi od UKS Return Piaseczno (3:0). Znacznie bardziej zacięta była rywalizacja w grupie młodszej - tutaj w finale, dopiero po piątym meczu, JKTS Jastrzębie-Zdrój pokonał LZS Kąkolówka. Również wynikiem 3:2 jastrzębianki zakończyły półfinałowy pojedynek z UPKS Arka I Ryki.

W grupie starszej chłopców nie miała sobie równych drużyna UKS Płomień Limanowa, w sobotę i niedzielę odnosząc komplet sześciu zwycięstw w stosunku 3:0. W półfinale podopieczni trenera Alberta Golonki pokonali KS Gorce Nowy Targ, zaś w finale - KU AZS Politechnika Rzeszów.

Drużyny z Podkarpacia zdominowały w Krakowie rywalizację w grupie młodszej chłopców - w wewnątrzwojewódzkim finale zespół UKS TKKF MOSiR Dukla po wyrównanym, pięciopojedynkowym spotkaniu okazał się lepszy od PUKS Arka Łętownia. Wcześniej, w półfinale, żacy z Dukli wygrali 3:2 z GLKS Nadarzyn, zaś zawodnicy z Łętowni zwyciężyli MLUKS Nadwiślanin Płock (3:0).

Ponadto, na dalszych miejscach sklasyfikowane zostały drużyny: UKS Impuls Jarosław (5., grupa młodsza dziewcząt), UKS Niedźwiada Dolna (9., grupa młodsza chłopców), MLKS Nurt Przemyśl (9., grupa starsza dziewcząt) oraz ponownie UKS Niedźwiada Dolna (13., grupa starsza chłopców).

Materiały do pobrania

1. Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskiego - komunikat organizacyjny
2. Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskiego - program minutowy
3. Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskiego - ostateczna lista uprawnionych do startu
4. Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskiego - gra drużynowa (gr. młodsza dziewcząt)
5. Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskiego - gra drużynowa (gr. młodsza chłopców)
6. Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskiego - gra drużynowa (gr. starsza dziewcząt)
7. Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskiego - gra drużynowa (gr. starsza chłopców)