Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Zbigniew Nęcek - najlepsza gra Li Qian z Mistrzynią Europy Hu Melek

- Bardzo cieszymy się z sukcesu, a zwłaszcza z coraz lepszej dyspozycji zdrowotnej Li Qian - mówi trener zawodniczki ZOT Siarki Tarnobrzeg, która zdobyła brązowy medal podczas 2017 ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie.
fot. Bogdan Pasek
10.10.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
- Bardzo cieszymy się z sukcesu, a zwłaszcza z coraz lepszej dyspozycji zdrowotnej Li Qian - mówi trener zawodniczki ZOT Siarki Tarnobrzeg, która zdobyła brązowy medal podczas 2017 ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie.


Li Qian zwyciężyła Węgierkę Mercedes Nagyvaradi i Brytyjkę Ho Tin-Tin po 4:0, a następnie Japonkę Miyu Maedę i Turczynkę Hu Melek po 4:1. W walce o finał przegrała 1:4 z Japonką Saki Shibatą, która wyeliminowała też Natalię Partykę. 

- Najlepszą grę Li Qian rozegrała z aktualną Mistrzynią Europy Hu Melek. Turczynka gra doskonale przeciwko defensywie, więc wygrana 4-1 w bardzo dobrym stylu bardzo nas ucieszyła - powiedział trener Zbigniew Nęcek. 

Po kłopotach zdrowotnych podczas Mistrzostw Świata w Niemczech Mała miała długą przerwę, ale powrót okazał się bardzo udany. Świetnie grała w Drużynowych Mistrzostwach Europy oraz Lidze Mistrzyń i w turnieju w Częstochowie. 

- Li Qian do treningów wróciła 2 miesiące temu, dokładnie 14 sierpnia. Od tego dnia realizuje plan systematycznego powrotu do fizycznej i technicznej formy sportowej sprzed Indywidualnych Mistrzostw Świata w Dusseldorfie. Kluczem do powodzenia naszych zamierzeń, a więc do formy sportowej i awansu na pozycję 20-30 w rankingu światowym jest stopniowe zwiększanie obciążeń treningowych i startowych oraz zagwarantowanie zawodniczce przez Polski Związek Tenisa Stołowego odpowiedniej ilości wartościowych startów w 2018, 2019 i 2020 roku. Ambicją Li Qian, moją jako jej trenera oraz naszego tarnobrzeskiego klubu jest zakwalifikowanie się do czwartych z rzędu Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020 - dodał szkoleniowiec najlepszej reprezentantki Polski.

31-letnia Li Qian od wielu sezonów jest podporą kadry narodowej Biało-Czerwonych, tak było też w Luksemburgu. - Podczas tych zawodów bardzo obawiałem się o zdrowie Li Qian, gdyż rozegrała tam bardzo trudny pojedynek z Han Ying do którego nie była wtedy jeszcze przygotowana fizycznie. To zresztą potwierdziło się po meczu, kiedy Li Qian potrzebowała intensywnej rehabilitacji - mówi Zbigniew Nęcek.

W tym roku Li Qian zagra jeszcze we wszystkich 3 meczach grupowych Ligi Mistrzyń oraz w World Tourze w Szwecji.Aktualności

Wspierają nas
Gmina Ustrzyki Dolne
Powiat Bieszczadzki
Rzeszowska Akademia Fotografii
Województwo Podkarpackie