Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg walczyli na Mistrzostwach Świata w Celje na Słowenii

W zakończonych Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym rozgrywanych w Celje na Słowenii reprezentanci Polski wywalczyli 7 medali (2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe). Zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg reprezentujący nasz region Maciej Nalepka w klasie 3 zajął 5-8 miejsce natomiast Krzysztof Żyłka 9-12 miejsce w klasie 4.
26.10.2018
Rajmund Zięba
Źródło:

Rozgrywki grupowe, pierwszą część Mistrzostw Świata obaj nasi zawodnicy zakończyli awansem do fazy pucharowej.
Maciej Nalepka przegrywa z zawodnikiem z Chin Panfeng Feng 1:3 i pokonuje 3:2 Anurak Laowong z Tajlandii.
W walce o ćwierćfinał w świetnym stylu zwycięża 3:0 (6,9,3) z zawodnika z Korei Jin-sung Kim.

Krzysztof Żyłka przegrywa z zawodnikiem z Korei Jung-gil Kim 1:3 i pokonuje 3:0 Cristian Ivan Gonzalez Astete z Chile.
W meczu o ćwierćfinał 0:3 (-6,-9,-8) zostaje pokonany przez zawodnika z Chin Yan Zhang.

Fantastyczny mecz rozgrywa Macieja Nalepka w ćwierćfinale tych zawodów z nr 1 rankingu światowego w klasie 3 z Niemcem Thomasem Schmidberger.
Stawką tego meczu był półfinał i przynajmniej brązowy medal. Przegrana 2:3 (-4,9,-3,16,-14) złości bo Maciej był bardzo blisko zwycięstwa i sprawienia ogromnej sensacji.
W piątym secie prowadził 10:8 i miał 2 piłki meczowe, cóż tak bywa w tenisie stołowym.

Brawo Maćku miejsce 5-8 w świecie to świetny wynik.