Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

XII Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Podsumowanie

W dniach 20 - 22 lipca w Tarnobrzegu w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, rywalizowali tenisiści stołowi grający na wózkach z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Rosji, Białorusi i Polski w XII Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2018.
26.07.2018
Rajmund Zięba
Źródło:
W dniach 20 - 22 lipca w Tarnobrzegu w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, rywalizowali tenisiści stołowi grający na wózkach z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Rosji, Białorusi i Polski w XII Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2018.


W turnieju drużynowym, który był rozgrywany po raz pierwszy na tych zawodach wystąpiło 20 drużyn, które rozgrywały w pierwszej fazie zawodów mecze w 4 grupach by następnie systemem pucharowym wyłonić zwycięzców z 8 drużyn.

W finale turnieju drużynowego spotkały się zgodnie z przewidywaniem dwie drużyny z reprezentacji kraju, POL1 Rafał Lis/Krzysztof Żyłka (klasa 4) z POL2 Mariusz Czerwiński/Maciej Nalepka (klasa 3). Po wygraniu gry deblowej przez POL2, w następnej grze Mariusz Czerwiński przegrywa z Rafałem Lisem i o wyniku meczu decyduje pojedynek Krzysztofa Żyłki z Maciejem Nalepką. Po zaciętej i emocjonującej walce wgrywa 3:2 Żyłka pieczętując zwycięstwo 2:1 wtym finale POL1.

W kolejnych dwóch dniach zawodów rozgrywano turniej indywidualny gdzie zawodniczki i zawodnicy walczyli o podium w sześciu klasach startowych.

W turnieju indywidualnym w klasie łączonej kobiet 2-4 zwyciężyła zawodniczka z Serbii Ana Prvulovic przed swoją rodaczką MilicaVeljkovic i Czeszką Spomenka Habetinkova.

W klasie 1 zawodników najbardziej poszkodowanych sprawnościowo zwyciężył Rosjanin Dmitriy Lavrov przed Słowakiem Martinem Barbierik i Mateuszem Walskim z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W finale klasy 2 spotkali się dwaj zawodnicyz reprezentacji Polski Rafał Czuperi Tomasz Jakimczuk, których mecze są zawsze zacięte i wyrównane. Tym razem zwyciężył Rafał pokonując 3:2 (8, -9, 6, -9, 6) Tomka.

Finał klasy 3 to pojedynek reprezentanta Polski Macieja Nalepki z Mladenem Ciric, w którym to zawodnik IKS-u miał małe problemy w pierwszym secie z groźnym zawodnikiem z Serbii lecz trzy następne wgrywa zdecydowanie i cały mecz 3:1 (-11, 8, 7, 5).

W finale klasy 4 dochodzi do kolejnego meczu dwóch Polaków,w którym Krzysztofa Żyłka po pojedynku stojącym na wysokim poziomie pokonuje wiecznego rywala i kolegę z drużyny Rafała Lisa 3:2 (12, 3, -6, -6, 5).


W półfinale kategorii Open spotkały się dwie pary z Polski, Lis z Czerwińskim i Nalepka z Żyłką. Do gry finałowej awansowali Maciej Nalepka i Rafał Lis, którzy rozegrali mecz wyłaniający nie tylko zwycięzcę tej kategorii ale też najlepszego zawodnika turnieju. Zwyciężył Rafał Lis pokonując 3:1 (-10, 7, 5, 7) Macieja Nalepkę i tym samym został Most Valuable Player - najlepszym zawodnikiem XII Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg  2018

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu tych zawodów tj. sędziom głównym, obsłudze internetowej turnieju, sędziom sędziujących przy stołach, obsłudze technicznej i opiece medycznej. Dziękujemy dzieciom i młodzieży z Domu Dziecka w Skopaniu za pomoc zawodnikom na wózkach w czasie meczy przy stołach tenisowych.
Poprzez 3 dniową transmisję w Internecie, której podjęła się ekipa PodkarpackieLive.TV pokazaliśmy jeszcze szerszej publiczności Turniej Słowian, który jest doskonałą promocją sportu paraolimpijskiego, tenisa stołowego na wózkach, w kraju i po za jego granicami.

Podziękowania należą się naszym parterom (instytucją), które dofinansowały organizację zwodów również sponsorom prywatnym, firmą za wsparcie finansoweturnieju.

Nagrodydla zawodników ufundowali Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiat Niżański, Aga Sport - Bożena Waldowska z Gliwic oraz sponsorzy.

Dziękuje i zapraszamy za rok

Rajmund Zięba organizator                                                      
Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg

 

 

WYNIKI

TURNIEJ DRUŻYNOWY
1. Rafał Lis / Krzysztof Żyłka POL1
2. Mariusz Czerwiński / Maciej Nalepka POL2
3. Tomasz Jakimczuk / Rafał Czuper POL3

 

TURNIEJ INDYWIDUALNY
Kobiety klasa 2-4
1. AnaPrvulovic - Serbia

2. MilicaVeljkovic – Serbia

3. SpomenkaHabetinkova – Czechy

4. Antonina Arsenova - Rosja

 

Klasa 1  

1. DmitriyLavrov – Rosja

2. Martin Barbierik - Słowacja 
3. Mateusz Walski - Polska

 

Klasa 1-2 

1. Rafał Czuper– Polska

2. Tomasz Jakimczuk - Polska

3. DmitriyLavrov – Rosja

4. Ana Prvulovic – Serbia

5. AndrejMantula – Białoruś

 

 

Klasa 3

1. Maciej Nalepka - Polska

2. MladenCiric - Serbia

3. Mariusz Czerwiński - Polska

4. Janusz Chamot - Polska

5. SinisaBradasevic - Serbia

 

Klasa 4-5

1. Krzysztof Żyłka- Polska

2. Rafał Lis - Polska

3. Bojan Stamenkovic - Serbia

4. Sławomir Przybysz - Polska

5. Milos Stojiljkovic– Serbia

 

Klasa OPEN

1. Rafał Lis - Polska

2. Maciej Nalepka - Polska

3. Mariusz Czerwiński - Polska

 

 

Najlepszy zawodnik turnieju - Most Valuable Player- Rafał Lis Polska

Aktualności