Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

XI Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Wyniki

W ostatni weekend po raz jedenasty Tarnobrzeg gościł tenisistów stołowych na wózkach z Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Polski starych bywalców od kilku lat oraz po raz pierwszy zawodników z Serbii i Rosji, którzy zadebiutowali w Naszych zawodach na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.
04.08.2017
Rajmund Zięba
Źródło:
W ostatni weekend po raz jedenasty Tarnobrzeg gościł tenisistów stołowych na wózkach z Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Polski starych bywalców od kilku lat oraz po raz pierwszy zawodników z Serbii i Rosji, którzy zadebiutowali w Naszych zawodach na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.


 Uczestnicy startowali w turnieju indywidualnym w 4 kategoriach i w turnieju gry podwójnej. Mogliśmy zobaczyć zaciętą rywalizację, emocjonujące pojedynki a przede wszystkim świetną grę.

Turniej tarnobrzeski, który jest doskonalą promocją Naszego miasta, regionu i sponsorów, w kraju i w Europie a przede wszystkim promocją Sportu Paraolimpijskiego zaszczyciło aż 13 zawodników z listy rankingowej ITTF Para Table Tennis Ranking Lists. 

Zwyciężali faworyci, zawodnicy którzy końcem września będą walczyć o medale na stołach w Lasko na Słowenii w Mistrzostwach Europy - European Championships - For class 1-11 players.

Trzy kategorie wygrali goście z zagranicy, z Rosji Dmitriy Lavrov zwyciężył w klasie 1, pokonując w decydującym pojedynku 3:0 Słowaka Mariana Kamiena.

Klasę 2 wygrywa Jiri Suchánek z Czech wygrywając w finale 3:0 (podobnie jak w tamtym roku) z Rafałem Czuperem. 

Vasyl Petruniv z Ukrainy zwycięstwo odnosi w klasie łączonej 3-4-5 pokonując 3:1 w pojedynku finałowym Krzysztofa Żyłkę z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Pozostałe dwie kategorie wygrywają nasi zawodnicy i tak grę podwójną para deblowa Krzysztof Żyłka/Rafał Lis, która w finale po emocjonującym meczu pokonuje 3:2 drugą Polską parę Maciej Nalepka/ Mariusz Czerwiński. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Serbii Darko Babic/Sinisa Bradasevic, którzy zwyciężyli parę Czuper/Jakimczuk 3:1.

W turnieju Open po zwycięstwo sięgnął Krzysztof Żyłka, który w finale pokonał Macieja Nalepkę 3:1. Trzecie miejsce przypadło w udziale Rafałowi Lisowi po zwycięstwie 3:1 nad Darko Babić zawodnikiem z Serbii.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Nagrodami rzeczowymi był sprzęt do tenisa stołowego z AGA Sport - Bożena Waldowska z Gliwic ufundowany został z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, za które serdecznie dziękujemy.

Słowa podziękowania należą się sędziom, obsłudze technicznej, medycznej zawodów, wolontariuszom i wszystkim, którzy pomagali przy organizacji naszego turnieju i w czasie turnieju.

Szczególne podziękowania dla dzieci, które zbierały przy stołach piłeczki i podawały zawodnikom.

Spółdzielni Socjalnej Konar z Tarnobrzega za miłą obsługę i pyszne obiady.

Dziękuję serdecznie Panu Dariuszowi Bożkowi Przewodniczącemu Rady Miasta Tarnobrzega za przybycie i uczestnictwo w otwarciu i zakończeniu zawodów oraz Panu Radnemu Mariuszowi Myszkowskiemu.

Podziękowania dla sponsorów oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki/Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Urzędu Miasta Tarnobrzeg za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam organizację naszych zawodów.

Dziękujemy Radiu Leliwa, ekipie Telewizji internetowej ITV WISŁA i ekipie Portalu informacyjnego NadWisłą24.pl za przybycie na halę i relacje z zawodów.

Dziękujemy ekipie TVP Sport z redaktorem - Marcinem Cisowskim, którzy filmowali i rozmawiali z nami przez dwa dni (kilkuminutową relację będzie można zobaczyć 13 sierpnia w programie Pełnosprawni w TVP) za zainteresowanie po raz kolejny naszym turniejem.

Pozdrowienia dla tenisistów stołowych na wózkach, przyjaciół z Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Serbii, Rosji i Polski i dziękuję za przyjazd i grę.

Zapraszam za rok po raz kolejny do Tarnobrzega, trzymamy kciuki za Wasz występ w Mistrzostwach Europy w Lasko na Słowenii, powodzenia
- Radek Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg, organizator zawodów.

 

Wyniki:

Najlepszy zawodnik turnieju - Most Valuable Player

Krzysztof Żyłka – Polska – IKS JEZIORO Tarnobrzeg

 

Singel mężczyzn - klasa 1

1. Dmitriy Lavrov - Rosja

2. Marian Kamien - Słowacja

3. Mateusz Walski – Polska

4. Mariusz Struszczyk - Polska

 

Singel mężczyzn klasa 2

1. Jiri Suchanek - Czechy

2. Rafał Czuper - Polska

3. Tomasz Jakimczuk - Polska

4. Roman Gulyk - Ukraina

 

Singel mężczyzn klasa 3-4-5

1. Vasyly Petruniv - Ukraina

2. Krzysztof Żyłka - Polska

3. Rafał Lis - Polska

4. Maciej Nalepka - Polska

 

Singel OPEN - klasa 1-5

1. Krzysztof Żyłka - Polska

2. Maciej Nalepka - Polska

3. Rafał Lis - Polska

4. Darko Babic – Serbia

 

Deble OPEN - gra podwójna klasa 1-5

1. Krzysztof Żyłka/Rafał Lis - Polska

2. Maciej Nalepka/Mariusz Czerwiński - Polska

3. Darko Babic/ Sinisa Bradasevic - Serbia

4. Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk – Polska

 

 

Turniej pocieszenia Singel mężczyzn klasa 3-4-5

1. Ilic Nebojsa - Serbia

2. Janusz Chamot – Polska – IKS JEZIORO Tarnobrzeg

 

Uhonorowaliśmy również nagrodą rzeczową i dyplomem jedyną kobietę w turnieju Spomenke Habetinkova z Czech, która jak równy z równym rywalizowała z mężczyznami.

 

Dziękujemy sponsorom:

ZAKŁADY CHEMICZNE "Siarkopol" TARNOBRZEG sp. z o.o.

Grupa Kapitałowa Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o.

PW Karabela Sp. z o.o. w Tarnobrzegu 

Zakład Przetwórstwa Owocowo Warzywnego "ORZECH" Sp. z o.o. z Kolbuszowej

NSG Group właściciel marki Pilkington

BRUK-BET Sp. z o.o. z Niecieczy

Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Tarnobrzegu

TRANS FURDYNA – Grzegorz i Katarzyna Furdyna - Wola Baranowska

Firma Budowlana „SKOBUD” w Tarnobrzegu - Stefan Skowron

FENIX METALS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu

Esculap - Sklep Medyczno – Rehabilitacyjny Magdalena Bogdan Pelc i Wspólnicy w Tarnobrzegu

Firma TARKON Sp. z o.o. Piotr Skowron z Tarnobrzega

P.H.U. Autorak Arkadiusz Rak Sklep budowlano-wykończeniowy PSB Mrówka w Tarnobrzegu

Firma "Sam-Ray" Maciej Osowski z Samborca

TWZ Firma Drogowa Tadeusz Żak, Wojciech Dryś, Zbigniew Kotulski s.c. z Tarnobrzega

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BETA SP.J. Mirosław Biernat z Tarnobrzega Ubezpieczenia Wypadkowe Sportowców Marian Sawa z Tarnobrzega

ASTAL Konstrukcje Stalowe Adam Sagan Jeżowe

REM-BUD Tadeusz Piela Łętownia

Zakład Handlowo - Usługowy Kazimierz Szewczyk Jeżowe

Zakład Produkcji Wyrobów Betonowych BETBUD Rodzina Nenutil Stale koło Tarnobrzega

PPHU MIWAX Wacław Grela z Tarnobrzega

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” w Tarnobrzegu

HYDRO - INSTAL Wiesław Gołąbek Nowosielec

Janik Firma Handlowo - Budowlana Sp. z o.o. Ruda

Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa

NZOZ JEŻOWE Teresa Królikowska Jeżowe

ZPRH Wiesław Szewczyk Łętownia

Piekarnia i Cukiernia SKALSKI z Ostrowca Świętokrzyskiego

Plakaty, zaproszenia, dyplomy - Drukarnia Nadwiślańska Plus A. Hędrzak, M. Sławek s.c. z Tarnobrzega

Banery i identyfikatory – Centrum druku i reklamy F.H.U. Golden Global Grupa z Tarnobrzega

Spółdzielnia Pracy "Muszynianka" z Krynicy Zdrój

Cukiernia Motycze Elżbieta Witkowska z Motycze Poduchowne

CUKIERNIA JUGO Hubert Jugo Zaleszany



GALERIA ZDJĘĆ















Aktualności