Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

XI Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2017

W zawodach tych wystąpią już kolejny raz tenisiści stołowi na wózkach z Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Polski oraz po raz pierwszy zawodnicy z Serbii oraz Rosji.
27.07.2017
Rajmund Zięba
Źródło:
W zawodach tych wystąpią już kolejny raz tenisiści stołowi na wózkach z Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Polski oraz po raz pierwszy zawodnicy z Serbii oraz Rosji.


Turniej rozgrywany będzie 29 i 30 lipca na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 49 od godziny 9.30, 
na 6 stołach SPONETA S7-13 i 2 stołach Andro z atestem ITTF, piłeczkami (białymi) Andro*** (plastikowe).

Uczestnicy będą startować w 5 kategoriach.

A. Singel mężczyzn - klasa 1 (tetraplegia – zawodnicy najbardziej poszkodowani grający z przybandażowaną rakietką) – system „każdy z każdym"
B. Singel mężczyzn klasa 2 (tetraplegia - zawodnicy grający min. z przybandażowaną rakietką) – podział na grupy – system pucharowy
C. Singel mężczyzn klasa 3-4-5 (paraplegia, po amputacji, inne schorzenia ruchowe) – podział na grupy – system pucharowy
D. Deble OPEN - gra podwójna klasa 1-5 – system pucharowy
E. Singel OPEN - klasa 1-5 - system pucharowy


Sędziowie główni zawodów Henryk Oleksiuk i Janusz Malarz.
Pomagać im będzie ośmiu sędziów sędziujących przy stołach Krzysztof Kowalski, Wiesław Byczek, Piotr Mikiera, Sławomir Skrzęta, Dawid Sowa, Sławomir Maciąg, Paweł Włodyka, Jerzy Zajdel, obsługa techniczna zawodów, obsługa medyczna i wolontariusze.

 

Zawodnicy z listy rankingowej ITTF Para Table Tennis Ranking Lists
Rafał Czuper - Polska - ranking ITTF 2 miejsce klasa 2
Jiri Suchanek - Czechy - ranking ITTF 6 miejsce klasa 2
Vasyly Petruniv - Ukraina - ranking ITTF 6 miejsce klasa 3
Rafał Lis  - Polska - ranking ITTF 8 miejsce klasa 4
Maciej Nalepka - Polska - ranking ITTF 13 miejsce klasa 3
Dmitriy Lavrov - Rosja - ranking ITTF 16 miejsce klasa 1
Krzysztof Żyłka - Polska - ranking ITTF 17 miejsce klasa 4
Tomasz Jakimczuk - Polska - ranking ITTF 24 miejsce klasa 2
Marian Kamien - Słowacja - ranking ITTF 26 miejsce klasa 1
Darko Babic - Serbia - ranking ITTF 31 miejsce klasa 3
Mariusz Czerwiński - Polska - ranking ITTF 36 miejsce klasa 3
Ilic Nebojsa - Serbia - ranking ITTF 49 miejsce klasa 4
Bojan Stemenkovic - Serbia - ranking ITTF 62 miejsce klasa 4

Zakwaterowanie
Hotel Karolina i Hotel Kameleon - w Tarnobrzegu
Hotel Basztowy - w Sandomierzu,
 
Spółdzielnia Socjalna KONAR z Tarnobrzega zapewnia Catering - obiady na hali sportowej. 

Nagrodami dla zawodników z miejsca 1, 2, 3 na podium będzie sprzęt do tenisa stołowego z Aga Sport - Bożena Waldowska z Gliwic. 
Firma ta w drugim dniu zawodów (30 lipca niedziela) otworzy swoje stoisko ze sprzętem do tenisa stołowego.

Patronat Medialny:
Magazyn sportowy "Pełnosprawni" z TVP Sport, 
Radio Rzeszów, Radio Leliwa, PodkarpackieLive.TV ITV WISŁA, Tygodnik Nadwiślański, Portal informacyjny NadWisłą24.pl, Portal informacyjny o Tarnobrzegu rta24.eu

Patronat Honorowy: 
Prezydent Miasta Tarnobrzega Grzegorz Kiełb 
Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

 

Sponsorzy:
ZAKŁADY CHEMICZNE "Siarkopol" TARNOBRZEG sp. z o.o. 
Grupa Kapitałowa Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o. 
PW Karabela Sp. z o.o. w Tarnobrzegu  
Zakład Przetwórstwa Owocowo Warzywnego "ORZECH" Sp. z o.o. z Kolbuszowej

NSG Group właściciel marki Pilkington 
BRUK-BET Sp. z o.o. z Niecieczy 
Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Tarnobrzegu 
TRANS FURDYNA – Grzegorz i Katarzyna Furdyna - Wola Baranowska
Firma Budowlana „SKOBUD" w Tarnobrzegu - Stefan Skowron 
FENIX METALS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu 
Esculap - Sklep Medyczno – Rehabilitacyjny Magdalena Bogdan Pelc i Wspólnicy w Tarnobrzegu 
Firma TARKON Sp. z o.o. Piotr Skowron z Tarnobrzega
P.H.U. Autorak Arkadiusz Rak Sklep budowlano-wykończeniowy PSB Mrówka w Tarnobrzegu 
Firma "Sam-Ray" Maciej Osowski z Samborca
 
TWZ Firma Drogowa Tadeusz Żak, Wojciech Dryś, Zbigniew Kotulski s.c. z Tarnobrzega 
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BETA SP.J. Mirosław Biernat z Tarnobrzega 
Ubezpieczenia Wypadkowe Sportowców Marian Sawa z Tarnobrzega 
ASTAL Konstrukcje Stalowe Adam Sagan Jeżowe 
Zakład Produkcji Wyrobów Betonowych BETBUD Rodzina Nenutil Stale koło Tarnobrzega 
PPHU MIWAX Wacław Grela z Tarnobrzega 
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec" w Tarnobrzegu
HYDRO - INSTAL Wiesław Gołąbek Nowosielec 
Janik Firma Handlowo - Budowlana Sp. z o.o. Ruda 
Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa
NZOZ JEŻOWE Teresa Królikowska Jeżowe

Piekarnia i Cukiernia SKALSKI z Ostrowca Świętokrzyskiego 
Plakaty, zaproszenia, dyplomy - Drukarnia Nadwiślańska Plus A. Hędrzak, M. Sławek s.c. z Tarnobrzega
F.H.U. Golden Global Grupa z Tarnobrzega
Spółdzielnia Pracy "Muszynianka" z Krynicy Zdrój 
Cukiernia Motycze Elżbieta Witkowska z Motycze Poduchowne 
CUKIERNIA JUGO Hubert Jugo Zaleszany

Program Zawodów 
29 lipca - sobota 
- godz. 9.00 - rozgrzewka przy stołach przed I częścią rozgrywek
- godz. 9.30 - I część rozgrywek
- godz. 11.30 – oficjalne, uroczyste otwarcie turnieju - prezentacja zawodników
- godz. 12.00 - II część rozgrywek
- godz. 13.30 – przerwa - obiad (w miejscu rozgrywek)
- godz. 14.30 – III część rozgrywek
- godz. 19.00 - kolacja

30 lipca – niedziela
- godz. 9.00 - rozgrzewka przy stołach przed I częścią rozgrywek 
- godz. 9.30 - I część rozgrywek
- godz. 13.00 - przerwa - obiad (w miejscu rozgrywek)
- godz. 14.00 - II część rozgrywek i mecze finałowe  
- godz. 15.30 - 16.30 zakończenie i uroczyste udekorowanie zwycięzców
 

 

Rajmund Zięba organizator                                                      
Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg






















Aktualności