Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Sukcesy reprezentantów Podkarpacia w 1. cyklu Grand Prix Polski

Dobiegł końca pierwszy cykl tegorocznych Grand Prix Polski w tenisie stołowym. W związku z tym zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania wyników zawodniczek i zawodników klubów z Podkarpacia na arenie ogólnopolskiej.
30.10.2014
Tomasz Pasternak / Jan Sum
Źródło: własne

Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów, juniorów oraz seniorów. Pingpongistki i pingpongiści, którzy zakończyli zmagania na miejscach 1 - 16, zachowali limity imienne na kolejny turniej ogólnopolski i tym samym są zwolnieni z gry w eliminacjach wojewódzkich.

Aż siedmioro takich reprezentantów Podkarpacie ma w najmłodszej kategorii - żaków. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Olbrycht (UKS TKKF MOSiR Dukla), w walce o finał ulegając 2:3 Miłoszowi Plewikowi (KS Sygnał Lublin). Turniej chłopców niekwestionowanie zdominował Dawid Kosmal (UKS Płomień Limanowa). Jedynym zawodnikiem, który w całym turnieju zdołał wygrać z nim pojedynczego seta, okazał się Marcin Doktor (6. miejsce, PUKS Arka Łętownia). Trzy lokaty dalej sklasyfikowany został kolejny z podopiecznych trenera Jana Suma, Krystian Kołodziej (9., zwycięstwo w turnieju pocieszenia).

Wśród dziewcząt najlepszy wynik z Podkarpacia zanotowała Zuzanna Wielgos (LZS Kąkolówka), która zajęła 5. miejsce. Dwie pozycje niżej znalazła się Martyna Hajduk (MLKS Nurt Przemyśl). Limity imienne na 2. Grand Prix Polski Żaków, rozgrywane w Brzegu Dolnym, wywalczyli także Szymon Sporek (13., UKS TKKF MOSiR Dukla) oraz Hubert Kośkiewicz (15., UKS Niedźwiada Dolna).

Jako jedyny w kategorii młodzików limit zachował Patryk Dziuba. Reprezentant ekipy KU AZS Politechnika Rzeszów okazał się rewelacją 1. Grand Prix Polski Młodzików w Nowej Rudzie, docierając do ćwierćfinału zawodów, w którym uległ późniejszemu zwycięzcy, Maciejowi Kubikowi (SCKiS Hals Warszawa). Ostatecznie rzeszowianin sklasyfikowany został na 6. pozycji, a w walce o ćwierćfinał zwyciężył turniejową "dziewiątkę", Maksymiliana Kutaja (UKS Rokicie Szczytniki).

Przynależność do ogólnopolskiej czołówki w kategorii kadetów potwierdził Karol Wiśniewski (KSTS Krosno). Podopieczny trenera Janusza Maculskiego także dotarł do ćwierćfinału turnieju głównego, a ostatecznie zajął 8. lokatę.

Zawodnicy z Podkarpacia nie wywalczyli limitu imiennego wśród juniorek i juniorów. O wiele lepiej zaś nasi reprezentanci wypadli w 1. Grand Prix Polski Seniorów w Radomiu. W kategorii kobiet limity zachowały w komplecie zawodniczki KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg: Roksana Załomska była 10., Kinga Stefańska - 11., a Natalia Partyka - 16. Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Tomasz Lewandowski (KU AZS Politechnika Rzeszów), którego sklasyfikowano na 9. miejscu. Oprócz niego limity na 2. Grand Prix Polski Seniorów wywalczyli Mateusz Gołębiowski (KU AZS Politechnika Rzeszów) oraz Michał Dąbrowski (GMKS Strzelec Frysztak).