Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Sukces Krzysztofa Żyłki w Pro Tourze we Włoszech

Brawo, z dwoma brązowymi medalami Krzysztof Żyłka zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg wraca z Pro Touru - Lignano 2019 z Włoch pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020
15.03.2019
Rajmund Zięba
Źródło:

W turnieju indywidualnym W fazie grupowej w klasie 4 wózki Krzysztof przegrał 0:3 (4,-5,-6) z Koreańczykiem Kyeonghun Lee, wygrał 3:1 (-5,9,8,6) ze Słowakiem Borisem Travnicek oraz 3:0 (5,1,7) z Włochem Elia Bernardi.
W kolejnej rundzie pokonuje Słowaka Andreja Meszaros 3:0 (12,5,5) a w ćwierćfinale po zaciętej walce wygrywa z kolegą z drużyny Rafałem Lisem 3:1 (9,-8,14,10).
W walce o wejście do finału przegrał po wyrównanym, zaciętym i dramatycznym meczu 2:3 (-6,-14,9,6,-8) z zawodnikiem z Tajlandii Wanchai Chaiwut.

W turnieju drużynowym w klasie 4 wraz z parterem z drużyny Rafałem Lisem w fazie grupowej pokonali po 2:0 drużyny Izraela Shmuel Ben Asor/ David Gabriel, Rumunii Petru Ifrosa/Ioan Dirlea.
W kolejnej rundzie mieli wolny los by w walce o finał ulec drużynie z Tajlandii Wanchai Chaiwut/Niyom Nachai 1:2.
Brawo, gratulacje da Krzyśka i Rafała.

Reprezentacja Polski łącznie z tego Pro Touru przywozi 16 medali (9 z turnieju indywidualnego i 7 z turnieju drużynowego) i zajmuje drugie miejsce w kwalifikacji medalowej po Wielkiej Brytanii, a przed Niemcami i Ukrainą.

Kolejne turnieje międzynarodowe odbędą się w maju Lasko na Słowenii oraz po 10 latach przerwy na przełomie maja i czerwca w Cetniewie.