Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Strzelec wygrał z Pegazem w pierwszoligowych derbach Podkarpacia

Tenisiści stołowi GMKS Strzelec Frysztak pokonali w stosunku 8:2 ekipę KS Pegaz Łańcut w meczu 7. kolejki rozgrywek grupy południowej 1. Ligi Mężczyzn. Pierwszoligowe derby Podkarpacia zgromadziły liczne grono kibiców i dostarczyły sporo emocji.
22.11.2014
Tomasz Pasternak
Źródło: własne

O zwycięstwie gospodarzy przesądziła lepsza dyspozycja zawodników występujących na 1. stole, gdzie zarówno Hindus Sanil Shetty, jak i Michał Dąbrowski zwyciężyli pojedynki indywidualne z Dariuszem Kiełbem i Krzysztofem Marcinowskim. Podopieczni trenera Mieczysława Niemca na własne konto zapisali także wygrane w obydwu grach podwójnych, a dwa punkty na 2. stole dołożył jeszcze Mateusz Czernik.

Po stronie Pegaza po jednym punkcie wywalczyli Piotr Cyrnek oraz Tomasz Jurkiewicz, były gracz ekipy z Frysztaka. Obaj pokonali wyjątkowo "gościnnego" tego dnia, kapitana Strzelca, Krzysztofa Niemca.

Spośród dziesięciu rozegranych pojedynków tym, któremu towarzyszyło najwięcej emocji, była potyczka Kiełba z Shettym, dotąd niepokonanym w polskiej lidze. Dobrze dysponowany zawodnik gości wygrał pierwszego seta, a w kolejnych dwóch prowadził z reprezentantem Indii równorzędną walkę, przegrywając końcówki partii. Następnie Kiełb pewnie zwyciężył czwartego seta, doprowadzając do tie-breaka. W nim Shetty szybko uzyskał kilkupunktową przewagę, której nie oddał już do końca pojedynku.

Wynik sobotniego pojedynku derbowego umocnił Strzelca na 4. pozycji w tabeli 1. Ligi Mężczyzn, zaś łańcucka drużyna, prowadzona przez prezesa Grzegorza Kielara, niezmiennie zajmuje 6. lokatę.