Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Siarka Tarnobrzeg w drodze po Puchar Europy !

Tenisistki stołowe Siarki ZOT Tarnobrzeg dziś wieczorem staną przed wyborną szansą awansu po raz drugi w historii do finału elitarnej Ligi Mistrzyń.
07.04.2017
Bartłomiej Wisz
Źródło: Polskie Radio RZESZÓW
Tenisistki stołowe Siarki ZOT Tarnobrzeg dziś wieczorem staną przed wyborną szansą awansu po raz drugi w historii do finału elitarnej Ligi Mistrzyń.


Mają świetną zaliczkę z pierwszego zwycięskiego półfinału na Węgrzech przeciwko drużynie AC Szekszard 3 : 1. Ale to spotkanie było niezwykle zacięte. Trzy z czterech pojedynków zakończyły się dopiero po pięciu setach ( w dwóch z nich nasze zawodniczki Viktoria Pavlovich i Li Qian przegrywały odpowiednio z Dorą Madarasz i Ye Lin 1 : 2 i 0 : 2 ) . Jedynie w inauguracyjnej grze liderka Siarki: Han Ying ( 6 zawodniczka listy światowej i numer 1 w Europie ) w czterech setach pokonała liderkę AC Szekszard Polinę Mikhailovą. 

„To dla nas wynik oczywiście bardzo dobry – jesteśmy jednym krokiem w wielkim finale” ; zapowiada trener Siarki Zbigniew Nęcek. 

„Jest świetnie tylko pamiętajmy, że teraz wszystko się może wydarzyć gdyż wszystkie spotkania na Węgrzech były bardzo zacięte i brakowało jednej czy dwóch piłeczek by odwróciło się w drugą stronę” - mówiła na antenie Polskiego Radia Rzeszów kapitan Siarki Kinga Stefańska.

 Przed rokiem Siarka po raz pierwszy w historii awansowała do finału elitarnych europejskich rozgrywek - wtedy jednak przegrała dwukrotnie z TTC Berlin. Obrończynie trofeum także dziś podejmą austriacki LINZ AG Froschberg, z którym pierwsze spotkanie na wyjeździe wygrały 3 : 2. Początek piątkowego meczu w Tarnobrzegu o 17.30 .Aktualności