Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Podsumowanie, wyniki - Międzynarodowy XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach

W hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Tarnobrzegu, podczas międzynarodowego XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2021 wystąpili tenisiści stołowi na wózkach z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy, Rosji i Polski.
11.08.2021
Rajmund Zięba
Źródło:

Wśród nich jedenastu Paraolimpijczyków w tym pięciu z naszego kraju Rafał Czuper, Tomasz Jakimczuk, Rafał Lis oraz dwaj zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka., którzy w dniach 25 sierpnia – 3 września będą brali udział w Igrzyskach Paraolimpijskich - Paralympic Games, Tokyo (Japonia).

30 lipca pierwszego dnia zawodów w turnieju drużynowym wystartowało 17 drużyn podzielonych na cztery grupy.

W pierwszym półfinale turnieju drużyna POL1 Rafał LIS/Krzysztof ŻYŁKA, pokonała 2:0 drużynę POL3 Rafał CZUPER / Tomasz JAKIMCZUK

W drugim półfinale drużyna Mitar PALIKUCA/Goran PERLIC SRB 2 wygrała 2:1 z drużyną Słowacji 1 Alena KANOVA/Boris TRAVNICEK

W finale turnieju drużyna Polska1 1 Krzysztof ŻYŁKA/Rafał LIS zwycięża 2:1 parę Mitar PALIKUCA/Goran PERLIC SRB 2 i tym samym stają się zwycięzcami turnieju drużynowego.

Trzecie miejsce zajmuje drużyną SVK 1 Alena KANOVA / Boris TRAVNICEK

v Wyniki Turniej drużynowy (pięć pierwszych miejsc zajmują Paraolimpijczycy)

Aleksandr SOKOLOV / Grigorii ISAKOV RUS 1

31 lipca i 1 sierpnia to kolejne dwa dni XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2021 to rywalizacja w turnieju indywidualnym gdzie zawodniczki i zawodnicy walczyli o podium w sześciu klasach (kategoriach) startowych oraz kat. OPEN.

W klasie Open Kobiet zwyciężyła wyraźnie Borislava PERIC-RANKOVIC reprezentantka Serbi, pokonując wszystkie swoje przeciwniczki. Drugie miejsce zajęła kolejna Serbka Nada MATIC a trzecie Alena KANOVA Słowacja

6. Barbara ROMPA Polska

W  klasie 1 zawodników najbardziej poszkodowanych sprawnościowo zwyciężył Słowak Marianem KAMIEN przed Wiesławem DZILIŃSKIM Start Szczecin i Mateuszem WALSKIM z IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

klasa 1

1. Marian KAMIEN Słowacja

2. Wiesław DZILIŃSKI Polska

3. Mateusz WALSKI Polska

W klasie 2 rozgrywanej systemem „każdy z każdym” trzej zawodnicy odnieśli po 3 zwycięstwa oraz po 2 porażki i decydowała o kolejności mała tabela. Dzięki lepszemu stosunkowi setów 1 miejsce zajął Rafał CZUPER (5:3), 2 miejsce Lukas KLIZAN Słowacja (3:3), a trzecie miejsce wywalczył Tomasz JAKIMCZUK (3:5),

klasa 2

1. Rafał CZUPER Polska

2. Lukas KLIZAN Słowacja

3. Tomasz JAKIMCZUK Polska

4. Goran PERLIC Serbia

5. Piotr SOKALSKI Polska

W finale klasy 3 Mariusz CZERWIŃSKI Start Radom pokonał 3:0 Janusza CHAMOTA IKS JEZIORO Tarnobrzeg . Trzecie miejsce zajął Peter LOVAS Słowacja, który wygrał 3:1 z Igorem LAVRENTJEV Litwa

9. Jarosław POGONOWSKI Polska

W finale klasy 4 dochodzi do meczu Krzysztofa ŻYŁKI z Borisem TRAVNICEK ze Słowacji, w którym Krzysiek po emocjonującym meczu pokonuje 3:0 Borisa.

klasa 4

1. Krzysztof ŻYŁKA Polska

2. Boris TRAVNICEK Słowacja

3. Rafał LIS Polska

4. Aleksandr SOKOLOV Rosja

5. Michał CZUŁEK Polska

Klasę 5 wygrywa Mitar PALIKUCA Serbia pokonuje on po wyrównanym i zaciętym meczu 3 :1 Grigoria ISAKOV Rosja

6. Daniel STASZAK Polska

Na koniec zawodów rozegrano kategorię Open gdzie jeden półfinał wygrywa Mitar PALIKUCA Serbia pokonuje w meczu 3:1 (9, 9, -9, 5) Rafała LISA

W drugim półfinale Słowak Boris TRAVNICEK rewanżuje się Krzysztofowi ŻYŁCE i wygrywa 3:1 (11, -8, 3, 9)

Finał to mecz Mitar PALIKUCA Boris TRAVNICEK w którym zwycięża Serb 3:0 (6, 8, 9)

Grigorii ISAKOV Rosja

Najlepszym zawodnikiem - Most Valuable Player XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2021 został debiutujący w tym turnieju Serb Mitar PALIKUCA  Paraolimpijczyk, zawodnik czołówki światowej w klasie 5 wózki, w rankingu światowym na 5 miejscu

Najlepszym zawodnikiem zagranicznym - The Best Foreign Player został również Mitra PALIKUCA,

Mitar w Tarnobrzegu wygrał w turnieju indywidualnym klasę 5 i kategorię OPEN oraz w turnieju drużynowym wraz x kolegą z Reprezentacji Serbii Goranem PERLIC zajęli 2 miejsce

Teraz z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w Japonii
Dziękuję serdecznie Partnerom i wszystkim Sponsorom XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach - Tarnobrzeg 2021, bez waszego wsparcia, dofinansowania nie byłoby szans zorganizować te zawody

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w organizacji XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2021.
Obsłudze zawodów, która pracowała w czasie trwania zawodów, sędziom głównym sędziom sędziujący przy stołach, pracownikom i dyrekcja ZS nr 1.
Szczególne podziękowania dla Stanisławy Piekarczyk obsługi medycznej za profesjonalizm i szybkie decyzje, które uratowały życie trenera ze Słowacji

Trzymamy mocno kciuki za wszystkich tenisistów stołowych, za ich udany start w Igrzyskach Paraolimpijskie w Tokio w Japonii (25 sierpnia – 3 września 2021)