Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Mistrz Polski Tomasz Lewandowski najlepszy w Spójnia Warszawa Open

Indywidualny Mistrz Polski, rzeszowianin Tomasz Lewandowski pokonał stołecznego zawodnika Filipa Szymańskiego 4-1 (11-8, 11-4, 12-10, 9-11, 11-5) w finale III edycji Spójnia Warszawa Open. Nagroda dla zwycięzcy - 3000 zł.
05.09.2016
Agata Biesaga
Źródło: Artykuł PZTS

W drodze po tytuł Tomasz Lewandowski, grający trener FIBRAIN G2A AZS POLITECHNIKA Rzeszów, wygrał z Janem Zandeckim, Jakubem Kosowskim (triumfator turnieju Challenge Series w Niemczech w poprzednim tygodniu), Łukaszem Nadolskim i Cazuo Matsumoto.

W półfinałach odpadali tenisiści stołowi Energii-Manekin Toruń Czech Pavel Sirucek i Brazylijczyk Cazuo Matsumoto, zwycięzca niedawnych zawodów o Puchar Prezydenta Grudziądza.

Turniej w Warszawie dla wielu grających był generalnym sprawdzianem przed piątkowym startem Lotto Superligi.

Broniący tytułu Chińczyk Xu Wenlinag odpadł w ćwierćfinale po porażce 2:3 z Pavlem Siruckiem, nowo pozyskanym zawodnikiem toruńskiej drużyny.

Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Daniel Górak przegrał w 1/8 finału z Łukaszem Nadolskim 2:3.