Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Medalowe Mistrzostwa Zawodników z Podkarpacia

W daniach 19-22 kwietnia w Zielonej Górze Rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików, które zawodnicy z Podkarpacia mogą zaliczyć do bardzo udanych.
04.05.2018
Źródło: PZTS
W daniach 19-22 kwietnia w Zielonej Górze Rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików, które zawodnicy z Podkarpacia mogą zaliczyć do bardzo udanych.


Turniej Drużynowy Młodziczek zdominowały zawodniczki LZS Kąkolówka. W składzie Zuzanna Wielgos i Emilia Skiba zdobyły tytuł Drużynowego Mistrza Polski w finale pokonując KS Mysław 3:1.

Ponadto Zuzanna Wielgos do złota w drużynie dołączyła jeszcze złoto w deblu. W parze z Anną Brzyską (PKS Kolping Jarosław) w całym turnieju gry podwójnej nie straciły nawet seta. W finale postawiły "kropkę nad i" pokonując parę Julia Furman (AZS UE Wrocław) / Ewa Krakowiak (GKTS Gdańsk) 3:0.

W najbardziej prestiżowej kategorii czyli grze pojedynczej w finale doszło do pojedynku dwóch zawodniczek z Podkarpacia Anny Brzyskiej (PKS Kolping Jarosław) turniejowej „1” i Zuzanny Wielgos (LZS Kąkolówka) turniejowa „2”

Partia otwarcia wygrana przez pingpongistkę LZS-u na przewagi pokazała, że będzie to bardzo zacięte spotkanie. Kolejny set również padł łupem Wielgos. Tym razem wygrała 11:9 i w finale prowadziła już 2:0. Wtedy obudziła się Brzyska, która prowadziła nawet 7:2, a ostatecznie wygrała trzeciego seta... 13:11. W czwartej i jak się okazało ostatniej partii wygrała Wielgos zapewniając sobie tym samym złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek w grze pojedynczej. 

Na uwagę zasługuje również złoty medal w grze podwójnej Dawida Jadama z PKS-u Kolping Jarosław, który w parze z Marcelem Błaszczykiem (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) w finale gry podwójnej Mistrzostw Polski Młodzików pokonał duet: Dawid Michna (Lis Sierakowice) - Alan Kulczucki (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz) 3:2.


WYNIKI / KLASYFIKACJE 


Młodziczki - gra pojedyncza
Młodzicy - gra pojedyncza
Młodziczki - gra podwójna
Młodzicy - gra podwójna
Młodziczki - gra drużynowa
Młodzicy - gra drużynowaAktualności