Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

LM: Enea KTS Siarka Tarnobrzeg z brązem!

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg przegrały we własnej hali rewanżowy mecz półfinału Ligi Mistrzyń z chorwackim zespołem Dr. Casl 1:3 i zajęły 3. miejsce w tych elitarnych rozgrywkach.
07.04.2018
PZTS
Źródło: PAP

W pierwszym meczu lepsze były zawodniczki z Tarnobrzega, które w Zagrzebiu wygrały 3:2. Siarka w dwóch poprzednich edycjach LM grała w finale tych rozgrywek.

W sobotę po zaciętej rywalizacji w pierwszym pojedynku zawodniczka gości Fu Yu pokonała Han Ying. Tarnobrzeżanka, mimo wyraźnej przewagi w dwóch pierwszych setach, w kolejnych musiała uznać wyższość grającej ofensywnie Fu Yu.

Natomiast w kolejnej odsłonie Elizabeta Samara w trzech setach uległa Chince Zhou Xintong.

Punkt dla Siarki wywalczyła Li Qian; w trzecim pojedynku meczu łatwo wygrała z Li Ji. Z kolei w ostatnim starciu po wyrównanej walce Han Ying uległa Zhou Xintong.

W fazie grupowej tegorocznej LM Siarka grała w grupie A. Jej rywalami były francuski CP Lyssois Lille Metropole i niemiecki TUS Bad Driburg. Tarnobrzeżanki wygrały wszystkie spotkania.

W ćwierćfinale tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg rywalizowały z austriackim Linz AG Froschberg; także wygrały oba mecze.

Siarka w ubiegłorocznych rozgrywkach LM zajęła drugie miejsce. W finale uległa zespołowi TTC Berlin Eastside. Taki sam wynik zanotowała także w sezonie 2015/16; wtedy też lepsza okazała się drużyna z Berlina.

Tarnobrzeski zespół 26 razy zdobywał tytuł mistrza Polski.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – Dr. Casl Zagrzeb 1:3

Han Ying - Fu Yu 2:3 (11:9, 11:6, 9:11, 7:11, 7:11)
Elizabeta Samara - Zhou Xintong 0:3 (5:11, 4:11, 10:12)
Li Qian - Li Ji 3:0 (13:11, 11:3, 11:5)
Han Ying - Zhou Xintong 2:3 (6:11, 11:9, 5:11, 11:9, 5:11)