Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Li Qian znów zagra w deblu z Li Jie

Reprezentantka Polski Li Qian w lutym znów zagra w deblu z Holenderką Li Jie. W 2015 roku zdobyły one brązowe medale Mistrzostw Świata i Europy w grze podwójnej.
fot. Bogdan Pasek
02.01.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Reprezentantka Polski Li Qian w lutym znów zagra w deblu z Holenderką Li Jie. W 2015 roku zdobyły one brązowe medale Mistrzostw Świata i Europy w grze podwójnej.


Trener KTS Siarka-ZOT Zbigniew Nęcek przekazał, że w dniach 21-26 lutego Li Qian będzie uczestniczyła w turnieju ITTF World Tour Platinum Qatar Open. W Doha wystąpi w singlu oraz w deblu z Li Jie. Będzie to dla nich sprawdzian przed MŚ, które na przełomie maja i czerwca odbędą się w Düsseldorfie. 

Wcześniej Li Qian, która obecnie zajmuje 38 miejsce w światowym rankingu singlistek, czeka kilka startów międzynarodowych i krajowych. 

- W dniu 24 stycznia zagra w spotkaniu z Hiszpanią w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy 2017, zaś kilka dni później czeka nas wyjazdowe spotkanie z UCAM Cartagena w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń - mówi Zbigniew Nęcek. 

W dniach 3-5 lutego Li Qian wystąpi w turnieju TOP 16 we francuskim Antibes. 10 lutego odbędzie się rewanżowy mecz z Cartageną w LM. Później planowany jest World Tour w Katarze. 

- Do tego dojdzie jeszcze kilka meczów polskiej ekstraklasy - dodał polski szkoleniowiec. 

Na półmetku rozgrywek Siarka-ZOT ma 9 zwycięstw i 0 porażek. Li Qian wygrała wszystkie pojedynki (5-0), a straciła tylko 2 sety. Kinga Stefańska ma bilans gier 9-0, Białorusinka Viktoria Pavlovich 6-0, Serbka Andrea Todorović 4-1, a Niemka Han Ying 3-0.Aktualności

Wspierają nas
Gmina Ustrzyki Dolne
Powiat Bieszczadzki
Rzeszowska Akademia Fotografii
Województwo Podkarpackie