Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg przywozi złoto i srebro z Czeskiej Ostrawy

W Czeskiej Ostrawie zakończony został Pro Tour - Czech Open 2017 w tenisie stołowym, w którym występowali zawodnicy Reprezentacji Polski.
13.09.2017
Rajmund Zięba
Źródło:
W Czeskiej Ostrawie zakończony został Pro Tour - Czech Open 2017 w tenisie stołowym, w którym występowali zawodnicy Reprezentacji Polski.


W turnieju indywidualnym i drużynowym w klasie 4 wystąpił Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg, który wywalczył dwa medale. 
Medal złoty w parze z Chorwatem Tomislav Spalj w turnieju drużynowym gdzie pokonują po 2:0 drużynę z Arabii Saudyjskiej
 Muhannad Al Farhi/Hussain Mohammed Alharbi, 
drużynę izraelsko-włoską
 David Gabriel/ Davide Scazzieri, drużynę z Rumuni Petru Ifrosa/ Ioan Dirlea i 2:1 parę ze Słowacji Andrej Meszarosz/ Boris Travnicek.

Natomiast turniej indywidualny w klasie startowej 4 wózki mężczyzn kończy rywalizację ze srebrnym medalem, w fazie grupowej pokonuje 3:1 (4,-10,7,6)
 Borisa Travniceka, 
3:0 (7,4,6)
 Rumuna Petru Ifrosa i 3:1 (7,-12,6,10) Czecha Filipa Nachazela. Po wyjściu z grupy ma wolny los by w półfinale pokonać 3:0 (11,5,6) Chorwata Tomislav Spalj. 
W finale przegrywa 1:3 (-8,-7,10,-10) ze Słowakiem Peterem Mihalikiem.
Świetne zawody w wykonaniu Krzyśka odnosi kolejny sukces w swojej karierze sportowej i zdobywa punkty w rankingu światowym a występ w Ostrawie jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy - European Championships, które odbędą się 26 września - 5 października w Lasko na Słowenii gdzie wystąpi również drugi zawodnik IKS-u Maciej Nalepka.

Zawodnicy z Reprezentacji Polski wracają teraz do Krakowa na finałowe przygotowania do najważniejszej imprezy tego roku.  Aktualności

Wspierają nas
Gmina Ustrzyki Dolne
Powiat Bieszczadzki
Rzeszowska Akademia Fotografii
Województwo Podkarpackie