Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Katarzyna Ślifirczyk i Tomasz Lewandowski nowymi mistrzami Polski AZS

Do Katarzyny Ślifirczyk (AZS AJD Częstochowa) oraz Tomasza Lewandowskiego (AZS Politechnika Rzeszów) powędrowały indywidualne seniorskie tytuły mistrzów Polski AZS w tenisie stołowym. Turniej rozegrany został w dniach 26 - 27 sierpnia br. w Częstochowie.
01.09.2014
Tomasz Pasternak
Źródło: inf. prasowa

W turnieju gry pojedynczej seniorek Katarzyna Ślifirczyk w finale pokonała reprezentantkę AZS PWSiP Łomża, Alicję Leśniak. Miejsca na najniższym stopniu podium zajęły Monika Narolewska (AZS PWSiP Łomża) oraz Aleksandra Pięta.

Ślifirczyk triumfowała także w turnieju gry podwójnej seniorek - jej partnerką deblową była Aleksandra Pięta. Gospodynie z Częstochowy pokonały w walce o złote medale duet z Łomży, Monika Narolewska / Karolina Gołąbiewska.

Wewnątrz uczelnianą obsadę miał finał gry pojedynczej seniorów, w którym Tomasz Lewandowski okazał się lepszym od Mateusza Gołębiowskiego (obaj AZS Politechnika Rzeszów). W walce o miejsce w finale rzeszowianie pokonali Macieja Nowalińskiego (AUKS PWSZ Zamość) oraz Mateusza Czernika (AZS Politechnika Rzeszów), którzy ostatecznie zdobyli brązowe krążki.

Podobnie jak nowa mistrzyni Polski AZS seniorek, tak i Lewandowski do indywidualnie wywalczonego "złota" dołożył medal w turnieju gry podwójnej, w parze z Krzysztofem Niemcem (AZS WSIE Rzeszów) docierając do finału tych zmagań. Tutaj jednak zawodnicy z Podkarpacia musieli uznać wyższość pary Krzysztof Włóczko / Daniel Kisielewicz (AUKS PWSZ Zamość).

Równolegle ze zmaganiami seniorów prowadzone były turnieje gry pojedynczej i podwójnej w kategoriach młodzieżowych. W kategorii juniorów tytuł mistrzowski wywalczył Dawid Pelczar, pokonując Huberta Kopczyka (obaj AZS Politechnika Rzeszów). Obydwu turniejów juniorek oraz gry podwójnej juniorów nie rozgrywano.

Wśród kadetek najlepsza okazała się Joanna Sokołowska (AZS PWSiP Łomża), w finale wygrywając z koleżanką reprezentującą tę samą uczelnię, Eweliną Sakowicz. Turnieju gry podwójnej kadetek nie rozgrywano. Najlepszym kadetem został Rafał Stąpor (AZS Politechnika Rzeszów), którego wyższość musiał uznać Mateusz Rzepecki (AZS PW Wrocław). Role odwróciły się w turnieju gry podwójnej, gdzie Rzepecki w parze z Michałem Zabówką (AZS PW Wrocław) zajęli 1. miejsce, a Stąpor w duecie z Jakubem Kaczmarkiem (AZS AJD Częstochowa) byli drudzy.

W kategorii gry pojedynczej młodziczek zwycięstwo odniosła Natalia Malicha (AZS PW Wrocław), która w finale pokonała Katarzynę Królikowską (AZS Politechnika Rzeszów). Sytuacja powtórzyła sie w turnieju gry podwójnej - tutaj Malicha partnerowała Izabeli Wysmułek (AZS PWSiP Łomża), a Królikowskiej towarzyszyła Natalia Żyża (AZS PW Wrocław).

Hategorię młodzików zdominowali tymczasem reprezentanci AZS Politechniki Rzeszów, którzy zajęli komplet miejsc na podium w grze pojedynczej. Spośród 17 startujących młodych pingpongistów równych sobie nie miał Karol Angrys, na 2. stopniu podium stanął Piotr Chłodnicki, a 3. lokatę ex aequo zajęli Miłosz Misiuda i Mateusz Rzeźnikiewicz.

Sytuacja powtórzyła się w turnieju gry podwójnej, gdzie finał był wewnętrzną sprawą Politechniki. Karol Angrys w parze z Piotrem Chłodnickim pokonali ostatecznie Mateusza Rzeźnikiewicza i Miłosza Misiudę.

W łącznej klasyfikacji zespołowej zdecydowane zwycięstwo odniósł AZS Politechnika Rzeszów (219,5 pkt), w walce o medale wyprzedzając AZS AJD Częstochowa (129,5) oraz AUKS PWSZ Zamość (94). Dalsze miejsca zajęły uczelnie: AZS PW Wrocław (90), AZS PSWiP Łomża (54) oraz AZS WSIE Rzeszów (14).