Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Karolina Pęk podwójnie "złota" podczas turnieju w Słowenii

Karolina Pęk sięgnęła po drugi z rzędu złoty medal turnieju ITTF Slovenia Open w tenisie stołowym niepełnosprawnych. Zawodniczka IKS Tarnobrzeg okazała się najlepszą ze startujących w klasie łączonej 8-9. Ogółem reprezentanci Polski wywalczyli w Lasko sześć "krążków".
16.05.2015
Tomasz Pasternak
Źródło: własne / IPTTC.org

Karolina Pęk w słoweńskim Lasko imponowała formą, rozstrzygając bez straty seta aż pięć z sześciu wygranych pojedynków. W decydującym, finałowym spotkaniu Polka pokonała reprezentantkę Brazylii Danielle Rauen, która z kolei w półfinale wygrała z Małgorzatą Jankowską (brązowy medal).

Wspólny, udany start Pęk i Jankowska zanotowały w grze drużynowej w klasie 8-9. "Biało-czerwone" dosłownie zdeklasowały rywalki, wygrywając po 3:0 cztery mecze grupowe w systemie "każdy z każdym" i zdobywając złote medale.

Takim samym systemem toczyła się rywalizacja w klasie 1. kobiet, w której przyszło rywalizować Dorocie Bucław. Polka zwyciężyła w każdej z trzech rozegranych partii i powiększyła dorobek medalowy o kolejne "złoto".

W turnieju drużynowym po "krążki" sięgnęli jeszcze Monika Dobko w parze z Ukrainką Natalią Kosminą (brązowy medal w klasie 11.) oraz Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka ("brąz" w klasie 4.).

W grze indywidualnej Nalepka i Żyłka dotarli do etapu 1/8 finału, podobnie jak inny z reprezentantów Polski, Tomasz Jakimczuk, zaś zarówno Monika Dobko, jak i Igor Misztal występy w Lasko zakończyli na eliminacjach grupowych.