Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Janusza Malarza zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg Wicemistrzem Polski Weteranów!

Tarnobrzeżanin, 81 letni Janusz Malarz zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów w tenisie stołowym w Gliwicach. Srebrny w turnieju indywidualnym i brązowy w deblu.
06.07.2022
Rajmund Zięba
Źródło:

W Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" w Gliwicach w turnieju indywidualnym w kat. mężczyźni od 80 lat w fazie grupowej pokonał 3:0 (2,6,4) Aleksandra Witka z Płocka oraz 3:1 (7,-2,9,6) Romualda Stasiełowicza z Drezdenka.
W kolejnym meczu ale już ćwierćfinałowym wygrywa 3:1 (8,8,-8,9) z Janem Hreczuchą z Wrocławia.
W grze o wejście do finału po zaciętym pięciosetowym pojedynku 3:2 (-9,4,4,-11,5) ogrywa Sylwestera Glinieckiego z Elbląga.
Finał to pojedynek z najlepszym zawodnikiem tej kategorii z Henrykiem Glura z Bydgoszczy, przegrany minimalnie 2:3 (-1,5,-3,6,-10)

W turnieju gry podwójnej mężczyźni 80-84 lat, para deblowa Janusz Malarz IKS Jezioro Tarnobrzeg/Jerzy Sawczak Głogów zajęła 3 miejsce.

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski Weteranów w sezonie 2021/2022 (w 9 turniejach GPPW aż 8 razy stawał na podium) Janusz Malarz w kategorii weteran 80+ lat zajął wysokie 4 miejsce.