Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Janusz Malarz wygrywa 7 Grand Prix Polski Weteranów w Kwidzynie

W hali widowiskowo-sportowej w Kwidzynie rozegrano 7 Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Janusz Malarz zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg, zwyciężył w kategorii 75-79 lat.
11.03.2019
Rajmund Zięba
Źródło:

W turnieju w fazie grupowej wygrał swoje pojedynki i pokonał 3:0 (2,2,6) Józefa Rutkowskiego z Grudziądza, 3:1 (10,-7,5,4) Zdzisława Orzechowskiego z Łowicza oraz również 3:1 (-9,4,5,5) Sylwestera Glinieckiego z Elbląga.

W ćwierćfinale zawodów pokonuje 3:2 (6,-6,-9,13,4) Mariana Gęsickiego z Działdowo a w półfinale wygrywa po zaciętym meczu 3:2 (7,5,-9,-10,3) z nr 1 tej kategorii Henrykiem Glura z Bydgoszczy.

Natomiast w finale zwycięża 3:0 (10,7,8) Eugeniusza Góreckiego z Gdańska.

W turnieju tym 78 latek z Tarnobrzega zdobył kolejne 250 punktów. W Ogólnopolskim Rankingu Weteranów w sezonie 2018/2019 w kategorii 75-79 lat, po siedmiu Turniejach Grand Prix Polski Janusz Malarz jest na wysokim 4 miejscu.
Pozostały jeszcze dwa turnieje z cyklu Grand Prix Polski i szansa by znaleźć się na podium w ogólnej klasyfikacji.