Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Jakub Kosowski specjalistą od turniejów

Nie po raz pierwszy Jakub Kosowski pokazał, że specjalizuje się w turniejach indywidualnych. W Wielicze zwyciężył w 1. Grand Prix Polski. Wśród kobiet najlepsza była 2-krotna olimpijka Katarzyna Grzybowska-Franc.
30.10.2016
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS

Zawody mężczyzn pełen były niespodzianek. Mistrz Polski i uczestnik Mistrzostw Europy Tomasz Lewandowski przegrał w 1 rundzie z Pawłem Fertikowskim i potem walczył o dalsze lokaty, zajmując na finiszu odległą 17 pozycję. Rezerwowy na Igrzyskach w Rio Patryk Zatówka dopiero na miejscach 7-8, a przegrywał m.in. z Piotrem Chodorskim.

Do półfinału doszło 2 zawodników z 1. ligi, a jeden z nich Piotr Chodorski dopiero w finale przegrał z Jakubem Kosowskim 2:4. Trzecie miejsca dla Alana Wosia i Marka Badowskiego.

W finale turnieju kobiet Katarzyna Grzybowska-Franc po zaciętym meczu wygrywa z Klaudią Kusińską 4:3. Do tego spotkania Katarzyna Grzybowska-Franc straciła tylko 1 seta. W półfinałach odpadły Natalia Bajor i Roksana Załomska.

Finały

Katarzyna Grzybowska-Franc - Klaudia Kusińska 4:3 (-9, 10, 9, -11, -8, 10, 8)
Jakub Kosowski - Piotr Chodorski 4:2 (7, 6, 8, -10, -4, 4)

WYNIKI / KLASYFIKACJE KOŃCOWE

1. 1. Grand Prix Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorek (turniej eliminacyjny)
2. 1. Grand Prix Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorów (turniej eliminacyjny)
3. 1. Grand Prix Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorek (turniej główny)
4. 1. Grand Prix Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorów (turniej główny)