Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

ITTF World Tour Czech Open: na starcie 16 Polaków

Po olimpijskich emocjach Biało-Czerwoni wracają do rywalizacji w turniejach ITTF World Tour. W Czech Open w dniach 31 sierpnia - 4 września zagra 16 reprezentantów Polski.
fot. Bogdan Pasek
26.08.2016
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Po olimpijskich emocjach Biało-Czerwoni wracają do rywalizacji w turniejach ITTF World Tour. W Czech Open w dniach 31 sierpnia - 4 września zagra 16 reprezentantów Polski.


Na liście startowej są 2 zawodniczki, które wystąpiły na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro - Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc. 

Zgłoszone są również Natalia Bajor, Julia Ślązak, Agata Zakrzewska, Klaudia Kusińska, Katarzyna Ślifirczyk, Magdalena Sikorska, Aleksandra Falarz. 

Ciekawie zapowiada się również turniej mężczyzn. Wystąpią Patryk Zatówka, który był rezerwowym do drużyny w Rio, oraz Marek Badowski, Konrad Kulpa, Tomasz Lewandowski, Jakub Folwarski i bracia Sławomir i Adam Dosz. 

Rok temu w Czech Open wygrali Wong Chun Ting (Hongkong) z Dekorglassu Działdowo i Ai Fukuhara (Japonia). W deblu do półfinału doszły Li Qian i Holenderka Li Jie. W turnieju U-21 brąz zdobył Jakub Dyjas. 

W 2014 roku brąz zdobyli debel Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc, a w 2013 do półfinału singla przebił się Daniel Górak. Znakomicie grali wtedy w deblu Paweł Fertikowski i Robert Floras, którzy wygrali całe zawody, a w finale pokonali Austriaków Roberta Gardosa i Daniela Habesohna. Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc też zagrały bardzo dobre, dopiero w finale przegrały z Holenderkami Lindą Creemers i Li Jiao.

ODNOŚNIKI ZEWNĘTRZNE

1. 2016 ITTF World Tour Czech Open - program i wyniki gier
2. 2016 ITTF World Tour Czech Open - transmisja internetowaAktualności

Wspierają nas
Województwo Podkarpackie