Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

IMP Niepełnosprawnych: dziewięć medali dla IKS Jezioro Tarnobrzeg

Z dziewięcioma medalami wrócili z Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych, rozgrywanych w Pleszewie, tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Jacka Lachora o tytuły mistrzowskie rywalizowali w turniejach gry pojedynczej, podwójnej oraz mieszanej.
29.10.2014
Tomasz Pasternak
Źródło: inf. prasowa

Podczas pierwsze dnia zawodów Maciej Nalepka w klasie startowej 4 (zawodników na wózkach) zdobył tytuł mistrza Polski, a Krzysztof Żyłka wywalczył brązowy medal w tej samej klasie startowej. Dawid Sowa w klasie startowej 9 wywalczył brązowy medal (pierwszy jego krążek w tak prestiżowej imprezie) i był o krok od tego, by znaleźć się w finale, lecz przegrał 2:3 z Dariuszem Ściganym ze Startu Katowice. Kolejny medal koloru brązowego tego dnia w klasie łączonej 1-5 (wózki) wywalczyła Emilia Kotarska.

W niedzielę, drugi dzień zawodów, już o godzinie 9:00 Karolina Pęk rozpoczęła walkę o złoty medal w finale w klasie 9-10 z Małgorzatą Jankowską (IKS AWF Warszawa). Zwycięstwo 3:0 i tytuł mistrzowski to kolejny sukces zawodniczki pochodzącej z Podkarpacia. Mistrzostwo kraju w klasie 4-5 zdobyła również para deblowa Maciej Nalepka / Krzysztof Żyłka.

W grach mieszanych pingpongiści IKS Jezioro wywalczyli trzy medale. Pary Janusz Chamot / Emilia Kotarska w klasie 1-3 (wózki) oraz Paweł Mazuryk / Karolina Pęk w klasie 6-10 sięgnęli po brązowe krążki, zaś złoty medal i tytuł mistrzów Polski wywalczył duet Krzysztof Żyłka / Małgorzata Sosnowska (IKS AWF Warszawa) w klasie 1-5.

Ponadto, w czołowej "ósemce" zawodów sklasyfikowali zostali: Paweł Mazuryk w klasie 8 i Mariusz Matejek w klasie 9 w turniejach gry pojedynczej oraz pary deblowe Matejek / Delekta i Mazuryk / Sowa.