Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Ekstraklasa kobiet: pracowity weekend Mistrzyń Polski

2 mecze w najbliższy weekend rozegra Mistrz Polski KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg. W sobotę rywalem będzie KS Bronowianka Kraków, a w niedzielę SKTS Sochaczew.
fot. Piotr Morawski / nadwisla24.pl
19.10.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
2 mecze w najbliższy weekend rozegra Mistrz Polski KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg. W sobotę rywalem będzie KS Bronowianka Kraków, a w niedzielę SKTS Sochaczew.


Drużyna z Tarnobrzega nie przegrała w naszej ekstraklasie od ponad 6 lat. W tym sezonie wygrała wszystkie 4 mecze, w tym 3 po 3:0. Jedyną zawodniczką, która doznała porażki jest Serbka Andrea Todorović. Miało to miejsce podczas meczu z Katarzyną Nowocin (0:3), w spotkaniu z beniaminkiem ligi SCKiS HALS WADWICZ Warszawa. 

Trener Zbigniew Nęcek dysponuje bardzo mocnym i wyrównanym składem i umiejętnie nim rotuje. Li Qian ma bilans gier 5-0, Kinga Stefańska 4-0, Białorusinka Viktoria Pavlovich 2-0, zaś Andrea Todorović 1-1. 

W Lidze Mistrzyń, w zwycięskich spotkaniach z TuS Bad Driburg 3:0 i CP LYSSOIS LILLE METROPOLE 3:1 - poza Li Qian grały Niemka Han Ying i Rumunka Elizabeta Samara. 

W LM tarnobrzeżanki mają dłuższą przerwę, a w ekstraklasie zagrają u siebie 21 października o 16:00 z Bronowianką i 22 października w Sochaczewie o 17:00 z miejscowym SKTS. Ozdobą tych meczów mogą być pojedynki Li Qian z Tajwanką Lin Chia-Hsuan i Katarzyną Grzybowską-Franc. 

Bez porażki w lidze są też BEBETTO AZS AJD Częstochowa i KU AZS UE Wrocław - po 3 zwycięstwa w 3 kolejkach. Częstochowianki grają w sobotę z POLMLEK Lidzbark Warmiński, a wrocławianki już jutro z GLKS SCANIA Nadarzyn.Aktualności

Wspierają nas
Gmina Ustrzyki Dolne
Powiat Bieszczadzki
Rzeszowska Akademia Fotografii
Województwo Podkarpackie