Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

DME 2019: Chorwaci lepsi od Polaków

Za reprezentacją Polski inauguracja eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni przegrali w Jarosławiu z Chorwacją 0:3.
27.03.2018
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Za reprezentacją Polski inauguracja eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni przegrali w Jarosławiu z Chorwacją 0:3.


W wypełnionej hali jarosławskiego MOSiRu, trener Tomasz Krzeszewski desygnował do gry kolejno: Jakuba Dyjasa, Marka Badowskiego oraz Roberta Florasa. Rolę rezerwowego pełnił Patryk Zatówka.

 

Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku Dyjasa z Tomislavem Pucarem. Górą był Chorwat, który wygrał 3:1.

 

- Pierwsza gra ustawiła to spotkanie. Pamiętajmy, że mamy nowy zespół, który dopiero budujemy w perspektywie kilku następnych lat. Dziś Chorwaci byli po prostu lepsi – przyznał trener reprezentacji, Tomasz Krzeszewski.

 

W drugim pojedynku dobrze wypadł Badowski, który dzielnie stawiał opór liderowi drużyny przeciwnej – Andriejowi Gacinie. Walka i agresja to za mało. Kluczowe okazało się doświadczenie Chorwata, który wygrał 3:1.

 

W trzeciej i jak się okazało ostatniej grze wieczoru Robert Floras uległ Frane Tomislavovi Kojiciovi 1:3.

Dla Chorwatów to 1 zwycięstwo w rozgrywkach eliminacyjnych, wcześniej przegrali niespodziewanie w Varaždinie z Turcją 2:3. Polaków czekają 2 mecze z Turkami i rewanż z Chorwatami.
 
Polska – Chorwacja 0:3
Jakub Dyjas – Tomislav Pucar 1:3 (9,-10,-13,-6)
Marek Badowski – Andrej Gacina 1:3 (5,-8,-10,-14)
Robert Floras – Frane Tomislav Koljic 1:3 (-9,7,-8,-9)
Aktualności