Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Cztery medale z Krakowa przywożą tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg!

W Krakowie rozegrano 3 Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w sezonie 2020/2021. Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg w zawodach tych wywalczyli 4 medale (2 złote i 2 brązowe).
27.11.2020
Rajmund Zięba
Źródło:

Świetny występ odnotował Paweł MAZURYK, który wygrał klasę 8 mężczyzn, z rozgrywek grupowych wyszedł z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale pokonał 3:0 (7,5,3) Krystiana KOWALCZYKA IKS AWF Warszawa, w półfinale 3:0 (4,7,5) Piotrka GRUDNIA START Zielona Góra. Natomiast w finale wygrywa 3:1 (14,-6,6,6) z Pawłem JABŁOŃSKIM KS BRONOWIANKA Kraków).
„Paweł MAZURYK jest największą niespodzianką tych zawodów - wygrał turniej w świetnym stylu, będąc lepszym od utytułowanych kadrowiczów Marcina Skrzyneckiego, Piotrka Grudnia i Pawła Jabłońskiego – informuje Andrzej Ochal, główny trener reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych".

W klasie 10 Paweł WŁODYKA wygrywa kolejne zawody i przywozi złoty medal. W ćwierćfinale pokonał 3:0 (5,9,1) Krystiana SPILASZKA IKS AWF Warszawa, w półfinale 3:1 (-5,6,10,5) Michała STORONOWICZA START Białystok a w finale po zaciętej grze 3:2 (-5,-7,7,10,9) Damiana WINNICKIEGO START Skierniewice.

W klasie łączonej 2-3 wózki mężczyzn w meczu pomiędzy dwoma zawodnikami IKS-u, Piotr SOKALSKI zrobił niespodziankę i po zaciętej i emocjonującej grze pokonał 3:2 (5,-8,-10,9,10) kolegę Janusza CHAMOTA. Obaj zawodnicy zdobyli brązowe medale.

W klasie 9 mężczyzn dwóch naszych zawodników, Mariusz MATEJEK i Dawid SOWA po wyjściu z fazy grupowej w ćwierćfinale przygrywają swoje gry. Natomiast spotykają się obaj w meczu o 5-6 miejsce i tu Mariusz 3:2 (-7,-8,9,6,8) pokonuje Dawida, który zajmuje 7-8 miejsce.

Paweł Demkowicz występujący w klasie 11 w Krakowie rozegrał najlepsze zawody w tym roku. W fazie grupowej przegrał 0:3 (-9,-9,-10) z Mateuszem GAZDĄ START Katowice, pokonał 3:0 (4,7,5) Bartłomieja KOCOŁA UKS SP 1 Tarnów i w decydującej grze o wejście do szóstki turnieju przegrał po zaciętej grze minimalnie 2:3 (-6,9,7,-9,-9) z Piotrem DOBRZYŃSKIM START Gorzów Wlkp.
W turnieju pocieszenia 3:1 (9,7,-5,4)
 ogrywa Przemysława LISIECKIEGO BOSIR ULKS Barcin i 3:0 (5,5,5) Pawła KUDERSKIEGO START Gorzów Wlkp. W meczu, którego stawką było 7 miejsce uległ po dobrej i emocjonującej grze 3:2 (-8,9,-6,7,6) Ziemowitowi SZPARGAŁA START Wrocław.

Podsumowując pierwszą ciężką cześć sezonu 2020/2021 bo związaną z korono wirusem gdzie w nie wszystkich zawodach mogła (z przyczyn zdrowotnych, losowych) wystąpić w 100% cała ekipa tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg osiągnęliśmy świetny wynik.
W trzech turniejach Grand Prix Polski, w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobiliśmy 22 medale (6 złotych, 4 srebrne i 12 brązowych). Ten sukces to doskonalą promocja Tarnobrzega i Województwa Podkarpackiego.

Serdecznie dziękujemy za  pomoc i dofinansowanie z budżetu Gminy Tarnobrzeg i Województwa Podkarpackiego naszego uczestnictwa w tych wszystkich zawodach, oraz za wsparcie sponsorów Firm Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega, Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli oraz Portfel – Ubezpieczenia Magdalena Iskra – Kazimierska z Tarnobrzega.