Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

85 IMP: Tomasz Lewandowski - już kiedyś wygrałem w Częstochowie

- Właśnie w Częstochowie wygrałem swój pierwszy ogólnopolski turniej, więc z przyjemnością wracam do tego miasta - mówi broniący tytułu Tomasz Lewandowski przed 85 Indywidualnymi Mistrzostwami Polski (3-5 marca).
fot. Bogdan Pasek
01.03.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
- Właśnie w Częstochowie wygrałem swój pierwszy ogólnopolski turniej, więc z przyjemnością wracam do tego miasta - mówi broniący tytułu Tomasz Lewandowski przed 85 Indywidualnymi Mistrzostwami Polski (3-5 marca).


- Jeżeli gram na swoim wysokim poziomie, mentalnie jestem przygotowany i poziom mojej koncentracji oraz pobudzenia są na odpowiednim poziomie to wiem, że nie ma dla mnie przeciwnika, z którym sobie nie poradzę. Drabinka będzie dla mnie ciężka od 1 rundy, ale jestem na to gotowy na wszystkie rozwiązania. Tenis stołowy jest nieprzewidywalny - powiedział rzeszowianin, który w tamtym roku sięgnął po złoty medal w singlu w wieku 31 lat. 

W finale w Wałbrzychu grający trener Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów wygrał z Patrykiem Chojnowskim (Dekorglass Działdowo) 4:1. 

- Od dawna chciałem zostać mistrzem kraju, dokonałem tego w tamtym roku, więc ze spokojem podejdę do turnieju w Częstochowie. Ciężko pracuję nad sobą żeby być jeszcze lepszym zawodnikiem - dodał. 

W tym sezonie LOTTO Superligi Tomasz Lewandowski wygrał 5 z 12 pojedynków, ale pokonał aż 3 byłych Mistrzów Polski - Wanga Zeng Yi, Daniela Góraka i Jakuba Kosowskiego. 

- Byłem na Mistrzostwach Europy, pokazałem się z jak najlepszej strony i awansowałem do turnieju głównego. Chciałbym jeszcze dostać szansę gry w reprezentacji - mówił "Lewy". 

W ligowej tabeli rzeszowianie są na 5 miejscu, a drugim Polakiem w składzie jest Mateusz Gołębiowski z bilansem gier 6-8.

INFORMACJE O TURNIEJU

1. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - komunikat organizacyjny
2. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - lista uprawnionych do startu
3. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - program minutowy
4. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - komunikat techniczny
5. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorek
6. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorówAktualności

Wspierają nas
Gmina Ustrzyki Dolne
Powiat Bieszczadzki
Rzeszowska Akademia Fotografii
Województwo Podkarpackie