Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

85 IMP: Li Qian i Jakub Dyjas najwyżej rozstawieni i już znają rywali

Li Qian (KTS Tarnobrzeg) i Jakub Dyjas (KST Energa-Manekin Toruń) są rozstawieni z nr 1 w 85 Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które w dniach 3-5 marca odbędą się w Hali Sportowej "Częstochowa" w Częstochowie.
fot. ITTF World
01.03.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Li Qian (KTS Tarnobrzeg) i Jakub Dyjas (KST Energa-Manekin Toruń) są rozstawieni z nr 1 w 85 Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które w dniach 3-5 marca odbędą się w Hali Sportowej "Częstochowa" w Częstochowie.


Li Qian broni tytułu wywalczonego rok temu w Wałbrzychu, a Kuba Dyjas głównym faworytem turnieju mężczyzn. Kilka miesięcy temu zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w singlu. W Budapeszcie wywalczył też srebro w deblu z Danielem Górakiem. 

- W Częstochowie wystąpię w 2 konkurencjach - grze pojedynczej oraz podwójnej z Danielem Górakiem - mówi Kuba Dyjas, który znakomicie gra w tym sezonie niemieckiej Bundesligi. 

Aktualnym Mistrzem Polski w singlu jest Tomasz Lewandowski (KU AZS Politechnika Rzeszów). W Częstochowie zagra z nr 15. Poza Jakubem Dyjasem najwyżej rozstawieni są Wang Zeng Yi (UKS Dojlidy Białystok) i Daniel Górak (KS Bogoria Grodzisk Maz.). 

W zawodach z kobiet 1-3 zagrają uczestniczki ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio - Li Qian oraz Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew) i Natalia Partyka (niestowarzyszona). 

W 1/32 finału Li Qian zagra 3 marca z Mają Zielińską, Kinga Stefańska z Natalią Bajor, Klaudia Kusińska z Anną Rusin, Natalia Partyka z Pauliną Stachecką, Magdalena Sikorska z Gabrielą Dyszkiewicz, a Katarzyna Grzybowska-Franc z Magdaleną Kasenberg. 

W 1 rundzie mężczyzn Jakub Dyjas spotka się z potrafiącym sprawiać niespodzianki Filipem Szymańskim, Patryk Zatówka z Nestorem Wasylkowskim, Marek Badowski z Xu Wenliangiem, Daniel Górak z Marcinem Stępniem, Paweł Fertikowski z Jakubem Polańskim, ubiegłoroczny Wicemistrz Polski Patryk Chojnowski z Mateuszem Gołębiowskim, broniący tytułu Tomasz Lewandowski z Damianem Rybakiem, a Wang Zeng Yi z Piotrem Bereziukiem. 

Początek piątkowych gier singlowych o g. 9:15. 

INFORMACJE O TURNIEJU

1. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - komunikat organizacyjny
2. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - lista uprawnionych do startu
3. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - program minutowy
4. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - komunikat techniczny
5. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorek
6. 85. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów - gra pojedyncza seniorówAktualności

Wspierają nas
Gmina Ustrzyki Dolne
Powiat Bieszczadzki
Rzeszowska Akademia Fotografii
Województwo Podkarpackie