Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

60. MEKIJ: sześć zwycięstw polskich mikstów w 1 rundzie

3 wygrane kadetów i 3 zwycięstwa juniorów - to bilans reprezentantów Polski w 1 rundzie gry mieszanej 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. Wolny los mieli kadeci Samuel Kulczycki i Elżbieta Kwiatkowska.
fot. organizator
20.07.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
3 wygrane kadetów i 3 zwycięstwa juniorów - to bilans reprezentantów Polski w 1 rundzie gry mieszanej 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes. Wolny los mieli kadeci Samuel Kulczycki i Elżbieta Kwiatkowska.


Wygrane odnieśli - Jakub Jankowski/Katarzyna Królikowska, Maciej Kubik/Zuzanna Gaworska i Patryk Pyśk/Kamila Gryko w kadetach oraz Kacper Petaś/Julia Szymczak, Artur Grela/Anna Węgrzyn i Kamil Nalepa/Julia Ślązak. 

W 2 rundzie bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki m.in. Kacpra Petasia i Julii Szymczak z Rumunami Cristianem Pleteą i Adiną Diaconu oraz Macieja Kubika i Zuzanny Gaworskiej ze Szwedami Martinem Friisem i Rebeccą Muskantor.

WYNIKI GRA MIESZANA - 1 RUNDA

kadeci
Jakub Jankowski/Katarzyna Królikowska - Heorni Kunats/Ulyana Aklhouskaya (Białoruś) 3:1 (-3,7,6,8)
Maciej Kubik/Zuzanna Gaworska - Kiril Yurchenko/Anna Miklukha (Ukraina) 3:0 (7,2,8)
Patryk Pyśk/Kamila Gryko – Martin Petrov/Ivet Ilieva (Bułgaria) 3:2 (8,8,-7,-9,9)

juniorzy
Kacper Petaś/Julia Szymczak - Uladzislau Rukliatsou/Tatsiana Chakavaya (Białoruś) 3:0 (2,5,4)
Przemysław Walaszek/Agata Zakrzewska - Rimas Lesiv/Kornelija Sciglaite (Litwa) 1:3 (-7,8,-8,-3)
Artur Grela/Anna Węgrzyn - Joan Masip/Ana Garcia (Hiszpania) 3:2 (-7,8,8,-9,5)
Jan Zandecki/Katarzyna Węgrzyn - Dimitrije Levajac/Andjela Menger (Serbia) 1:3 (-8,8,-10,-11)
Kamil Nalepa/Julia Ślązak – Martin Andersen/Thea Nielsen (Dania) 3:0 (5,5,8)

PARTNER POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO

PARTNER SPRZĘTOWY

ODNOŚNIKI ZEWNĘTRZNE

1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów - oficjalna strona turnieju 
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów - wyniki szczegółowe 
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów - transmisja internetowa

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI

WĘGRZYN Anna UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie  
WĘGRZYN Katarzyna UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie  
ZAKRZEWSKA Agata SCKiS HALS Warszawa  
ŚLĄZAK Julia MKS JEDYNKA Łódź  
SZYMCZAK Julia UKS ATS Białystok  
KWIATKOWSKA Elżbieta MKS ROKITA Brzeg Dolny  
KRÓLIKOWSKA Katarzyna GMKS STRZELEC Frysztak  
GRYKO Kamila UKS DOJLIDY Białystok  
GAWORSKA Zuzanna KU AZS UE Wrocław  
PIETKIEWICZ Zbyszek   trener
PIETKIEWICZ Monika   trener
MALINOWSKI Przemysław   fizjoterapeuta
NALEPA Kamil ZKS Drzonków  
WALASZEK Przemysław UKS DOJLIDY Białystok  
PETAŚ Kacper MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda  
JANKOWSKI Jakub ZKS Drzonków  
PYŚK Patryk LKTS Luboń  
KUBIK Maciej KSS ANDROMEDA Warszawa  
GRELA Artur ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz   
ZANDECKI Jan KS AZS AWFiS Gdańsk   
KULCZYCKI Samuel ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz   
WOŚ Alan   trener
SZAFRANEK Piotr   trener




Aktualności