Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

60. MEKIJ: 7 par deblowych w 2 rundzie

7 par deblowych w składzie z Polakami zakwalifikowało się do 2 rundy gry podwójnej 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes.
fot. organizator
20.07.2017
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
7 par deblowych w składzie z Polakami zakwalifikowało się do 2 rundy gry podwójnej 60. Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w portugalskim Guimaraes.


W juniorach awans wywalczyli - Julia Ślązak/Agata Zakrzewska, siostry Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn, Kamil Nalepa/Artur Grela oraz Kacper Petaś grający z Bułgarem Stefanem Todorovem, którzy zwyciężyli walkowerem. 

W turnieju kadetów zwycięstwa odniosły 3 z 4 duetów - Kamila Gryko/Katarzyna Królikowska, Elżbieta Kwiatkowska/Zuzanna Gaworska i Samuel Kulczycki/Maciej Kubik. 

Jutro dojdzie do spotkań m.in. bliźniaczek Anny i Katarzyny Węgrzyn z Niemkami Luisą Sager i Jennie Wolf oraz Elżbiety Kwiatkowskiej i Zuzanny Gaworskiej z inną niemiecką parą Tu Wenna/Jana Kirner.

WYNIKI - DEBEL, 1 RUNDA

juniorzy
Kamil Nalepa/Artur Grela - Uladzislau Rukliatsou/Ilia Kortchinski (Białoruś) 3:2 (-11,6,7,-7,9)
Kacper Petaś/Stefan Todorov (Polska/Bułgaria) - Filip Radović/Alan Jasarović (Czarnogóra) 3:0 WO
Jan Zandecki/Przemysław Walaszek - Anton Kotov/Nikita Artemenko (Rosja) 1:3 (9,-4,-8,-8)

Julia Ślązak/Agata Zakrzewska - Lena Promberger/Christine Oberfichtner (Austria) 3:1 (5,-10,5,10)
Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn - Veronika Perebeynos/Olena Nalisnikovska (Ukraina) 3:1 (-8,3,2,10)
Julia Szymczak/Sarah Meyer (Polska/Luksemburg) - Nikoleta Puchovanova/Annika Lundstrom (Słowacja/Finlandia) 1:3 (-6,-6,10,-10)

kadeci
Kamila Gryko/Katarzyna Królikowska - Viktorija Porina/Sabina Musajeva (Łotwa) 3:0 (9,3,11)
Elżbieta Kwiatkowska/Zuzanna Gaworska - Ines Batista/Silvia Santos (Portugalia) 3:2 (-11,9,10,-6,7)

Samuel Kulczycki/Maciej Kubik - Mattias Mongiusti/Andrea Morri (San Marino) 3:0 (0,2,5)
Jakub Jankowski/Patryk Pyśk - Barish Moullet/Elias Hardmeier (Szwajcaria) 0:3 (-11,-11,-10)

PARTNER POLSKIEGO ZWIĄZKU TENISA STOŁOWEGO

PARTNER SPRZĘTOWY

ODNOŚNIKI ZEWNĘTRZNE

1. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów - oficjalna strona turnieju 
2. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów - wyniki szczegółowe 
3. 60. Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów - transmisja internetowa

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI

WĘGRZYN Anna UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie  
WĘGRZYN Katarzyna UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie  
ZAKRZEWSKA Agata SCKiS HALS Warszawa  
ŚLĄZAK Julia MKS JEDYNKA Łódź  
SZYMCZAK Julia UKS ATS Białystok  
KWIATKOWSKA Elżbieta MKS ROKITA Brzeg Dolny  
KRÓLIKOWSKA Katarzyna GMKS STRZELEC Frysztak  
GRYKO Kamila UKS DOJLIDY Białystok  
GAWORSKA Zuzanna KU AZS UE Wrocław  
PIETKIEWICZ Zbyszek   trener
PIETKIEWICZ Monika   trener
MALINOWSKI Przemysław   fizjoterapeuta
NALEPA Kamil ZKS Drzonków  
WALASZEK Przemysław UKS DOJLIDY Białystok  
PETAŚ Kacper MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda  
JANKOWSKI Jakub ZKS Drzonków  
PYŚK Patryk LKTS Luboń  
KUBIK Maciej KSS ANDROMEDA Warszawa  
GRELA Artur ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz   
ZANDECKI Jan KS AZS AWFiS Gdańsk   
KULCZYCKI Samuel ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz   
WOŚ Alan   trener
SZAFRANEK Piotr   trener




Aktualności