Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

30. MMP w Ustrzykach Dolnych: Zatówka: stawiam wszystko na jedną kartę!

Zawodnik PKS-u Kolping FRAC Jarosław, Patryk Zatówka jest jednym z głównych kandydatów do złotego medalu Młodzieżowego czempionatu. Turniejowa „dwójka” postawiła wszystko na jedną kartę i koncentruje się tylko na grze pojedynczej.
fot. PZTS
17.02.2018
PZTS
Źródło: Artykuł PZTS
Zawodnik PKS-u Kolping FRAC Jarosław, Patryk Zatówka jest jednym z głównych kandydatów do złotego medalu Młodzieżowego czempionatu. Turniejowa „dwójka” postawiła wszystko na jedną kartę i koncentruje się tylko na grze pojedynczej.


Jak na razie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Ustrzykach Dolnych, w Twoim wykonaniu, przebiegają łatwo, szybko i przyjemnie.

- Wszystko dzieje się zgodnie z planem. Myślę, że do tej pory mój poziom był dużo wyższy niż rywali. Co ważne na typ etapie nie musiałem zużywać wiele energii, aby wygrywać. Tak więc połowa turnieju już za mną. Skupiam się już na następnych grach, myślę, że będą dużo cięższe. Dam z siebie wszystko i zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby wygrać ten turniej.

W Ustrzykach Dolnych króluje Patryk Zatówka. Twoje zdjęcia są na plakatach i banerach niemal w każdym miejscu. Jak radzisz sobie z presją?

- W ogóle nie zwracam na to uwagi. Oczywiście cieszę się, że to moja osoba jest na tych reklamach, ale nie przywiązuje do tego jakiejś szczególnej uwagi. Nie czuję żadnej presji więc nie ma to dla mnie znaczenia.

Wśród kandydatów do tytułu między innymi Tomasz Kotowski, Marek Badowski, Kamil Nalepa. Szykuje nam się granie na najwyższym poziomie i prawdziwa uczta dla kibiców.

- Poziom jest naprawdę wyrównany, bo to nie tylko najlepsi młodzieżowcy, ale także czołówka seniorska. Znamy się bardzo dobrze, ale pamiętajmy, że trzeba uważać też na innych zawodników. Rok temu przegrałem z Tomkiem Tomaszukiem, a teraz spotkamy się w ćwierćfinale. Historia zatoczyła koło, ale na pewno trzeba bardzo uważać.

Startujesz tylko w grze indywidualnej. Z pewnością będziesz bardziej wypoczęty od reszty zawodników. To duża przewaga nad Twoimi rywalami?

- Nie ma co ukrywać. To bardzo duży pozytyw z korzyścią dla mnie. Gra mieszana czy podwójna może nie jest jakoś specjalnie wymagająca na początku, ale z pewnością jest męczące. Myślę, że pod kątem fizycznym będę miał dużą przewagę.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski potrwają do niedzieli. Transmisję z zawodów realizuje Telewizja Internetowa POD24 na www.pod24.info.

Aktualności

Wspierają nas
Województwo Podkarpackie