Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

3 Medale Tenisistów Stołowych na wózkach z Tarnobrzega w Lasko

W Słowenii w Lasko zakończyła się rywalizacja w drugim majowym Pro-Turze, 15th Slovenian Open 2018 PTT, w najliczniejszym w historii turnieju pod względem liczby zawodników 387. Zawodnicy na wózkach z IKS JEZIORO Tarnobrzeg, przywożą trzy medale (2 srebrne i brązowy). Krzysztof Żyłka w klasie 4 srebrny z turnieju indywidualnego i srebrny z rywalizacji drużynowej a Maciej Nalepka w klasie 3 brązowy w turnieju drużynowym.
21.05.2018
Rajmund Zięba
Źródło:

W klasie 4 drużyna Polska Krzysztof Żyłka/Rafał Lis pokonała po 2:0 w fazie grupowej drużyny, Niemiecko-Chilijską Dietmar Kober/ Cristian Ivan Gonzalez Astete, Izraelsko-Chorwacką Shai Siada/Tomislav Spalj oraz drużynę z Rumunii Petru Ifrosa/ Ioan Dirlea. W półfinale po zaciętej walce 2:1 drużynę z Tajlandii Wanchai Chaiwut/Niyom Nachai a w finale przegrali 0:2 z parą z Turcji Nesim Turan/Suleyman Vural.

W klasie 3 drużyna Polska Maciej Nalepka/Mariusz Czerwiński w rozgrywkach w grupie pokonała 2:0 drużynę Ukraińsko - Czeską Vasyl Petruniv/Petr Svatos i 2:1 drużynę z Włoch Matteo Orsi/Alessandro Giardini.
W ćwierćfinale 2:0 parę Hiszpańsko - Amerykańską  Roberto Eder Rodriguez/Jenson Van Emburgh a w półfinale ulegli 0:2 drużynie niemieckiej Thomas Schmidberger/Thomas Bruchle.

W turnieju indywidualnym Krzysiek pokonał 3:2 (-7,7,9,-13,9) drugiego z listy światowej w klasie 4, Turka Abdullah Ozturk oraz 3:0 (9,9,7) Chorwata Tomislav Spalj.
W ćwierćfinale wygrał 3:1 (5,4,-10,8) z Francuzem Alexandre Delarque a w półfinale zwyciężył 3:1 (-5,11,9,7) kolegę z drużyny Rafała Lisa.
W finale Turek Abdullah Ozturk zrewanżował się Krzyśkowi za porażkę w fazie grypowej i wygrał grę finałową 1:3 (-3,-11,5,-5)

Maciek natomiast pokonał 3:0 (7,11,6) Francuza Sylvain Noel, 3:1 (-7,5,7,9) Japończyka Shinichi Yoshida oraz 3:0 (3,2,4) Włocha Alessandro Giardini.
By po wyjściu z grupy przegrać 3:0 (-11,-4,-6) z Niemcem Thomas Bruchle, drugim zawodnikiem z listy światowej w klasie 3 i odpadł z turnieju.

Dwa majowe Pro-Tury i przywozimy 5 medali, świetne udane występy międzynarodowe dwójki naszych zawodników. Brawo, gratulacje.
Początkiem czerwca kolejne zawody krajowe wysokiej rangi czyli Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Wiśle gdzie jedziemy z dużymi nadziejami.
Wystawiamy pięć drużyn gdyż zawody te będą po raz pierwszy organizowane w nowym systemie rozgrywek (tak jak Mistrzostwa Europy czy Mistrzostwa Świata) w klasach startowych 1-11.
Drużyna może składać się z 2 lub 3 zawodników i gramy dwie gry singlowe oraz debel.
Przypomnę, że drużyna IKS JEZIORO Tarnobrzeg (w pięcioosobowym składzie) jest zdobywcą ostatniego tytułu Drużynowego Mistrza Polski 2016 rozgrywanego w starym systemie rozgrywek – Rajmund Zięba prezes IKS-u